Reklama

​PlayStation 4 otrzymało nową aktualizację systemu 10.01

W drugiej połowie września Sony pokusiło się o kolejną aktualizację systemu w konsoli PlayStation 4. Update sygnowany numerem 10.01 jest już do pobrania. Co zmienia tym razem?

Sony w ostatnim czasie, co wydaje się dosyć naturalne, koncentruje się głównie na swojej nowej konsoli 9. generacji, czyli PlayStation 5. Konkurencja w postaci Xbox Series X/S od Microsoftu nie śpi, więc Japończycy również muszą odpowiadać stałymi mocnymi akcentami.

PlayStation 4 z aktualizacją 10.01. Co nowego? Zmiany?

Nie przeszkadza to jednak producentowi, by starsza blisko 9-letnia już konsola PlayStation 4 nadal otrzymywała regularne aktualizacje. W samym wrześniu mieliśmy już dwa update’y, a ostatni z nich z numerem 10.01 miał miejsce w ostatnich kilku dniach.

Reklama

Jeśli jednak spodziewacie się fajerwerków, to musimy wyhamować wasz entuzjazm. Aktualizacja 10.01 zajmuje blisko 500 MB na dysku i nie przynosi jakichś wielkich, rewolucyjnych zmian.

Sony w dosyć lakonicznych słowach napisało o tej aktualizacji na swoim oficjalnym blogu. Dowiedzieliśmy się jedynie, że "aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu". I to w zasadzie byłoby na tyle jeśli chodzi o ogólniki. Konkretów? Brak.

Grunt, że w oczach Sony’ego PlayStation 4 to nadal produkt, który warty jest rozwijania. Nawet takie małe aktualizacje poprawiające (w teorii) wydajność i stabilność systemu są z całą pewnością potrzebne. W porównaniu jednak do update z okrągłym numerkiem 10.0, który zagościł na urządzeniach na początku września bieżącego roku, to w tej chwili nie ma się nad czym rozpływać.

A Wy zauważyliście znaczącą poprawę jakości w użytkowaniu waszej konsoli PlayStation 4 po pobraniu aktualizacji 10.01?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy