PlayStation 4: Funkcja gry zdalnej w każdej produkcji?

Eurogamer dokopał się do ciekawej informacji, pochodzącej od "anonimowego źródła, którego wiarygodność potwierdziła się w przeszłości".

Zgodnie z plotką, każda gra na PlayStation 4 ma obsługiwać funkcję gry zdalnej. Innymi słowy, Diablo III na Vicie mogłoby stać się faktem. Obsługa gry zdalnej na drodze PS4-Vita, jak twierdzi źródło Eurogamera, ma być wymogiem przy wydawaniu gier na PlayStation 4.

Wyjątkiem będą produkcje oparte na wykorzystaniu kamery PlayStation Eye - tu przeszkodą jest technologia i bardziej ograniczone możliwości kamer Vity. Gra zdalna była już możliwa na PSP i Vicie w powiązaniu z grami z PS3, jednak nie w każdej grze i nie zawsze w wymarzenie płynny sposób.

Technologia Gaikai i silne wsparcie dla streamingu rozgrywki na PS4 ma ponoć sprawić, że funkcja będzie działać solidnie. Konsole połączą się przez wi-fi, zaś wszystkie potrzebne obliczenia - jak zmiana rozdzielczości - zostaną wykonane na pokładzie "stacjonarki". W ten sposób twórcy nie będą mieli powodów do dodatkowych zmartwień, zaś Vita nie będzie obciążona ponad miarę.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje