PlayStation 4: Cyfrowe gry uruchomimy na dowolnym egzemplarzu konsoli

Taka opcja miała pojawić się w Xboksie One, ale po zmianie polityki Microsoft z niej zrezygnował.

Przedstawiciele Sony oznajmili, że posiadacz PlayStation 4 będzie mógł uzyskać dostęp do swoich cyfrowych gier na dowolnym egzemplarzu konsoli, jeśli tylko się na niej zaloguje. W trakcie konferencji Develop Neil Brown, z działu badań i rozwoju w Sony, wyjawił, że na PlayStation 4 użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do swoich cyfrowych gier na dowolnym egzemplarzu konsoli.

Jeśli więc na przykład udamy się do kolegi i zalogujemy się na własne konto na jego PS4, będziemy mogli pobrać należącą do nas produkcję. Co więcej, dzięki mechanizmowi, który pozwoli rozpocząć rozgrywkę po pobraniu zaledwie kilkuset megabajtów, możemy grać niemal od razu.

Brown przekonuje, że podobne rozwiązanie pojawi się w przypadku korzystanie ze standardowych płyt Blu-Ray - po uruchomieniu gry nie będziemy musieli czekać, aż się zainstaluje: pliki kopiowane będą w tle, dzięki czemu z czasem czas odczytu będzie szybszy.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy