PlayStation 3 umiera - zakończono produkcję w Japonii

​Sony najwyraźniej przygotowuje się do porzucenia swojej konsoli poprzedniej generacji - PlayStation 3. Firma poinformowała o zaprzestaniu produkcji urządzenia w Japonii.

W Kraju Kwitnącej Wiśni sprzęt zadebiutował prawie jedenaście lat temu - w listopadzie 2006 roku. początkowo w sprzedaży dostępne były modele wyposażone w dyski twarde o różnych pojemnościach - 20, 40 60, 80 i 160 GB.

Na japońskiej stronie marki PlayStation w zakładce poświęconej PS3 pojawiła się informacja o zakończeniu produkcji urządzenia. Innymi słowy - Sony nie zamierza już stworzyć kolejnych egzemplarzy konsoli.

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała na rynkach zachodnich. Zazwyczaj jest jednak tak, że po wstrzymaniu produkcji w Japonii podobna decyzja zostaje podjęta także w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Reklama

Dla porównania Microsoft zawiesił tworzenie następnych sztuk Xboksa 360 już w ubiegłym roku. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że konsola giganta z Redmond zadebiutowała rok wcześniej niż PlayStation 3.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy