PlayStation 3 otrzymuje ważną aktualizację

Najwyraźniej Sony nie zapomina o swoim sprzęcie znacznie starszej generacji. Konsola PlayStation 3, która debiutowała już ponad 15 lat temu otrzymała właśnie aktualizację.

PlayStation 3 swoją premierę zaliczyło w 2006 roku, jako bezpośredni następca PlayStation 2. W portfolio Sony jest to urządzenie, które będąc bezpośrednim konkurentem Xboksa 360 od Microsoftu, zrobiło bardzo duże zamieszanie na rynku. Łącznie PS3 rozeszło się w liczbie ponad 87 milionów sztuk na wszystkich globalnych rynkach.

Od tamtego czasu na rynku ukazały się już nowsze i wydajniejsze konsole. Dużym sukcesem cieszyło się wciąż popularne PlayStation 4 oraz stale zyskujące na liczbie użytkowników PlayStation 5 z najnowszej, dziewiątej generacji od japońskiego producenta.

Reklama

Chociaż większość graczy zapomniała już o PlayStation 3, nie zrobiło tego Sony. Blisko 16 lat po swojej premierze konsola otrzymała właśnie kolejną aktualizację oprogramowania sygnowaną numerem 4.90. Aktualizacja wypuszczona została w ostatni dzień lutego 2023 roku.

Jak możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie, najnowszy update poprawia ogólną wydajność systemu. W zasadzie tyle wiemy o aktualizacji 4.90. Najprawdopodobniej więc są to drobne poprawki wpływające na bezpieczeństwo i lepszą pracę konsoli. Do pobrania tej aktualizacji potrzeba zaledwie 200 MB miejsca na naszym dysku.

Oczywiście nie możemy mówić tutaj o dużej rewolucji, ale wąskie grono użytkowników PlayStation 3 z całą pewnością ucieszy się przede wszystkim na wieść o tym, że Sony nadal pamięta o swoich starszych urządzeniach i wdraża niezbędne aktualizacje, gdy nadejdzie taka potrzeba. Prawdopodobnie takie zabiegi przyczynią się do tego, że PlayStation 4 z poprzedniej generacji nadal będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem jeszcze przez długi czas.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: playstation 3 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy