Reklama

PlayStation 1 z klocków LEGO? To może stać się faktem

PlayStation to jedna z najsłynniejszych konsol w historii gamingu. Marka założona niemal 30 lat temu do dziś cieszy się ogromną popularnością. Jeden z użytkowników wpadła na pomysł, by stworzyć konsolę pierwszej generacji, ale w formie klocków LEGO. Inicjatywa zdobyła wielką popularność.

PlayStation ikoną wśród konsol

Historia PlayStation rozpoczęła się dokładnie 3 grudnia 1994 roku. Wtedy na japońskim rynku zadebiutowała pierwsza generacja konsol od Sony. Sprzedaż konsoli tej generacji sięgnęła zawrotnej liczby aż 100 milionów egzemplarzy.

Wówczas była to rewolucja w świecie gier. W Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych premiera PS1 miała miejsce dopiero we wrześniu 1995 roku, a w styczniu 1996 w Polsce. Gry dostępne na PlayStation 1 osiągały jakość nieznaną wcześniej na rynku wirtualnych rozgrywek.

Reklama

Sony zaproponowało graczom mnóstwo godzin doskonałej zabawy. Sukces PlayStation 1 skutkował wyprodukowaniem kolejnych generacji konsol. Do dzisiaj japoński produkt jest jedną z kilku najbardziej liczących się konsol na rynku. Teraz fani tego produktu przygotowują nietypowy projekt. Chcą stworzyć legendarną konsolę z klocków LEGO.

PlayStation z LEGO? To jest możliwe!

LEGO Ideas to projekt słynnego duńskiego producenta klocków. Jego głównym zadaniem jest tworzenie inicjatyw zaproponowanych przez społeczność. Osoba, która zgłasza swoją ideę publikuje jej przykładowe zdjęcie, opis, a gdy otrzyma odpowiednią liczbę głosów, taka inicjatywa może trafić do ogólnej sprzedaży. Tym samym firma LEGO chce nawiązać bliski kontakt ze swoimi klientami i fanami marki.

Jeden z użytkowników wpadł na pomysł, by stworzyć konsolę PlayStation 1 ze wspomnianych klocków. Sam projekt nie składa się jedynie z konsoli, a do niej dołączone są dwa pady - również z LEGO. Pomysł ten został zainicjowany przez użytkownika o pseudonimie "robymuso90". Zgromadził on ponad 4100 wspierających.

Mogłoby się wydawać, że LEGO w końcu wpuści do ogólnej sprzedaży konsolę z klocków. Nie wiadomo jednak, czy oficjalnej licencji udzieliłaby firma Sony - posiadacz prawa do marki PlayStation. Wydaje się, że jest to aktualnie największa przeszkoda dla tego pomysłu. Sprawa jest jednak bardzo rozwojowa, a o jej dalszych etapach z pewnością będziemy informowali.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego | PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy