Reklama

PlayForUkraine: Aplikacja blokująca strony rosyjskiej armii hitem internetu!

​Programiści ze Lwowa pokusili się o stworzenie specjalnej gry, która poprzez generowanie w niej ruchu przyczynia się do blokowania stron internetowych powiązanych z Kremlem. W rozgrywce wzięło udział już ponad 500 tysięcy graczy z całego świata.

Grę PlayForUkraine można wypróbować pod adresem playforukraine.org. Schemat rozgrywki jest niemal identyczny i przypominający popularną logiczną grę "2048", w której przesuwać i łączyć należy pojawiające się na planszy klocki z cyframi i liczbami, by finalnie dotrzeć do magicznej wartości 2048.

W rozgrywce wzięło udział już ponad pół miliona osób z całego świata. Twórcy pochwalili się również oszałamiającym wynikiem. Okazuje się, że w kierunku serwisów powiązanych z Kremlem wysłano już ponad 587 miliardów żądań, co przyczyniło się do zamknięcia niemal 200 rosyjskich portali współpracujących z tamtejszym ministerstwem obrony, małymi i średnimi bankami oraz różnymi serwisami płatniczymi.

Reklama

W PlayForUkraine partycypuje mnoga ilość graczy z całego świata m.in. z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Izraela i oczywiście z Ukrainy. Twórcy poinformowali również, iż wystarczy mieć otwartą grę w przeglądarce, by istotnie przyczyniać się do blokady kremlowskich witryn. To oznacza, że sama rozgrywka służy tylko i wyłącznie dla umilenia spędzanego czasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy