PlayerUnknown's Battlegrounds zawita na platformy mobilne, ale tylko w Chinach

​Cieszące się ogromną popularnością PlayerUnknown’s Battlegrounds zawita na urządzenia mobilne. Tyle tylko, że na razie wyłącznie w Chinach.

Firma Tencent, która niedawno zdobyła prawa do wydania produkcji w Państwie Środka, poinformowała, że przeniesie grę na smartfony i tablety. Nad przenośną wersją pracuje spółka wraz z twórcami tytułu ze studia Bluehole.

Na razie nie ujawniono jednak zbyt wielu informacji na temat przygotowywanej edycji. Autorzy obiecują jedynie, że na platformach mobilnych strzelanka nie będzie odbiegać od odpowiednika z PC - zachowane zostaną podstawowe elementy rozgrywki.

Daty premiery nie podano, aczkolwiek podkreślono, że prace nad projektem postępują "bardzo dobrze". Nie wiadomo również, czy produkcja w wersji na smartfony i tablety ukaże się gdziekolwiek poza Chinami.

Reklama

PlayerUnknown’s Battlegrounds stawia na formułę zabawy w stylu battle royale. Setka osób trafia na jedną mapę, a głównym zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich rywali. Zwycięzcą starcia jest uczestnik, który jako ostatni pozostanie żywy na polu bitwy.

W przyszłym miesiącu - 12 grudnia - wczesna wersja gry pojawi się na Xbox One. W podobnym okresie światło dzienne powinna ujrzeć finalna edycja produkcji na PC, choć dokładnego terminu na razie nie ujawniono.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayerUnknown's Battlegrounds
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy