Reklama

Platformówka Yooka-Laylee z datą premiery

​Twórcy nawiązującej do takich klasyków, jak Banjo-Kazooie, platformówki Yooka-Laylee ujawnili dokładną datę premiery produkcji.

Jak poinformowali przedstawiciele studia Playtonic Games, ufundowana za przez internautów za pośrednictwem Kickstartera gra zadebiutuje na rynku 11 kwietnia przyszłego roku. Tego dnia ukaże się na trzech platformach sprzętowych - PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

W planach była też wersja na Wii U, ale w oświadczeniu przesłanym serwisowi Eurogamer twórcy projektu poinformowali, że postanowiono skasować wspomnianą edycję. Powodem podjętej decyzji są "nieprzewidziane problemy techniczne", na które natknęli się developerzy.

Osoby preferujące konsole Nintendo nie zostaną jednak pozostawione na lodzie. Autorzy ogłosili, że zamierzają wydać platformówkę na najnowszym urządzeniu japońskiego koncernu - powstającym Switchu. Szczegółów jednak na razie nie podano - więcej informacji zostanie ujawnionych "na początku przyszłego roku".

Reklama

Osoby, które wspierając projekt na Kickstarterze w ramach nagrody wybrały wersję na Wii U, będą mogły dokonać zmiany, prosząc o grę na inną platformę docelową. Do wyboru są edycje na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Switch.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że twórcy rozpoczęli przyjmowanie zamówień przedpremierowych na produkcję. Gracze, którzy zdecydują się kupić tytuł przed debiutem, otrzymają Toybox - zarezerwowane dotychczas dla darczyńców demo produkcji. Poniżej można obejrzeć też nowy zwiastun Yooka-Laylee:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy