Plasma dostępna za darmo na Steamie. Wciel się w kreatywnego inżyniera!

Sama końcówka maja raczy wszystkich miłośników darmowych gier wideo. Na model free-to-play przeszła właśnie Plasma, czyli sandboksowa produkcja o tematyce inżynieryjnej.

Plasma to tytuł, który zadebiutował na platformie Steam w połowie września ubiegłego roku z ramienia niezależnych twórców Dry Licorice. Wcześniej produkcja tkwiła przez jakiś okres na etapie Early Access. W lutym tego roku dzieło otrzymało ostatnią pełnoprawną aktualizację.

Od tamtego momentu gra nie jest już rozwijana przez swoich deweloperów. " (...) musieliśmy podjąć trudną decyzję o zaprzestaniu wspierania rozwoju gry. Daliśmy z siebie wszystko, popełniliśmy po drodze mnóstwo błędów, ale ostatecznie brutalna prawda jest taka, że Plasma całkowicie poniosła porażkę jako projekt komercyjny - piszą twórcy.

Reklama

Dokładnie 30 maja gra przeszła na darmowy model i można ją ogrywać na Steamie całkowicie bezpłatnie. Pomimo tego, że producenci piszą o swoim tytule bardzo pejoratywnie, określając grę "porażką komercyjną" Plasma na platformie od Valve cieszy się naprawdę dobrymi ocenami na poziomie ponad 80% pozytywnych recenzji.

Przejście na model free-to-play zaowocowało tym, że do gry przywędrowała całkiem spora pula grających, co można wyczytać z wykresów statystycznych SteamDB.

Plasma - co to za gra?

Plasma to sandboxowa gra, czyli swoista piaskownica, pozwalająca graczom na projektowanie rozmaitych urządzeń i maszyn. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Możemy konstruować roboty, fabryki, automaty do gier, czy nawet stworzenia np. gigantyczne pająki.

Wszystko odbywa się na fundamentach intuicyjnego narzędzia do wizualnego programowania. To tutaj gracz kontroluje zachowania danych urządzeń i musi zadbać o system logiczny konstrukcji. Plasma posiada swój Warsztat na Steamie, gdzie można udostępniać własne dzieła i pobierać projekty innych graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | darmowe gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy