Reklama

Plany gier z uniwersum Harry’ego Pottera

Harry Potter /materiały prasowe

Mimo, iż wszystkie książki z cyklu "Harry Potter" zostały przeniesione na ekrany i do świata wirtualnego, wygląda na to, że nieprędko przyjdzie nam pożegnać się z wykreowanym przez J.K. Rowling światem.

Wszystko za sprawą Warner Bros, które powołało oddział Portkey Games, mający zająć się wydawaniem nowych gier w uniwersum młodego czarodzieja.

Nowy wydawca nawiązuje nazwą do popularnej serii (Portkey oznacza Świstoklik, czyli przedmiot pozwalający czarodziejom przenosić się w inne miejsce). W planach jest wydanie serii gier na konsole i urządzenia mobilne. Nie znamy jeszcze konkretów dotyczących tych produkcji poza pierwszą z nich.

Niantic, twórcy takich gier jak PokemonGO czy Ingress projektują właśnie nową grę w uniwersum Harry’ego Pottera skierowaną na urządzenia z iOS i Androidem. Również opierać się będzie na systemie rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality), znanym z ich wcześniejszych produkcji. Rozgrywka tocząca się w świecie wirtualnym połączona jest z otoczeniem gracza przez co grać można zwiedzając przy okazji okolicę.

Reklama

Choć gracze zdążyli ochrzcić już zapowiadaną produkcję jako Harry Potter Go, to Niantic zdementowało te pogłoski, ogłaszając, że gra będzie nosić podtytuł Wizards Unite.

Gracze będą mogli uczyć się nowych zaklęć, a także napotykać w swoim sąsiedztwie legendarne potwory do pokonania. Możliwa będzie również kooperacja z innymi grającymi. Produkcja zapowiadana jest na rok 2018.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje