Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Piotr Jerzyk autorem muzyki do gry 8Suns

​8Suns jest grą tworzoną obecnie przez dwanaście osób działających w ramach nieformalnego studia Viking Potatoes.

Zespół to grupa osób na co dzień mieszkająca mieszkających w różnych miejscach Polski, co zdecydowanie nie ułatwia kontaktów i koordynacji prac. Mimo tego pełni zapału angażują się w fascynujący projekt gry komputerowej.

Reklama

Historia 8SUNS jest osadzona w świecie rządzonym przez imperia, które nieubłaganie czeka zniszczenie. Nieobyczajny styl życia wszystkich większych społeczeństw doprowadził do wewnętrznego załamania, a to z kolei pozwoliło na rozprzestrzenienie się anarchii i herezji. Na straży stoi Kshatriya (kaszatrja) - Zakon Inkwizytorów, którzy twardą ręką starają się utrzymać porządek.

W czasie największej próby, dzieje się coś nieoczekiwanego - wszyscy członkowie Zakonu po kolei znikają. Z dawnej gwardii, tylko kilku Inkwizytorów czuwa na straży. Jednym z nich jest Saanjh (San), który próbuje dowiedzieć się czegoś na temat tajemniczych zniknięć swoich braci. Gra aktualnie jest w fazie produkcji, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku jest szansa sprawdzenia 8SUNS już w akcji.

Piotr Jerzyk to młody i bardzo obiecujący artysta, który odpowiada nie tylko za muzykę ale i za udźwiękowienie oraz dialogi do gry 8SUNS. Z wykształcenia historyk wojskowości, lecz satysfakcje satysfakcję bardziej przynosi mu komponowanie niż praca w zawodzie. Swoją muzyczną przygodę zaczął od bardzo ciężkich brzmień death metalowych w zespole Soundfear i nadal kontynuuje ją z bardzo dużymi sukcesami.

Granie ciężkiej i mrocznej muzyki pozwoliło mu wejść do świata ambientu. Umiejętnie potrafi za pomocą melodii  przedstawić mroczny i przygnębiający świat. Jego muzyka to totalny minimalizm i dekadentyzm stworzony za pomocą rozmaitych syntezatorów i sampli. Jego muzykę możemy również spotkać w szeregu reklam internetowych. Wzorem z branży jest dla niego bez wątpienia Adam Skorupa, Duńczyk Jesper Kyd oraz najbliższy jego twórczości Szwed Simon Heath.

Dowiedz się więcej na temat: ​8Suns

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje