Reklama

Pillars of Eternity z wydawcą. Twórcy zapewniają, że nie wpłynie to na kształt gry

Wydawałoby się, że gra sfinansowana przez internautów za pomocą Kickstartera nie potrzebuje wydawcy.

Okazuje się jednak, że jest inaczej - studio Obsidian Entertainment poinformowało, że zawarło umowę z Paradox Interactive, na mocy której firma wyda ich Pillars of Eternity. Przedstawiciele Obsidian Entertainment uspokajają - zwłaszcza darczyńców, którzy wspomogli studio na Kickstarterze - tłumacząc, ze w żaden sposób nie wpłynie to na kształt powstającej produkcji.

Po prostu - jak wyjaśniają - koncentrują się na robieniu gier i na tym się znają. Kwestie marketingowe i dystrybucyjne nie są ich mocną stroną i musieliby poświęcić na to sporo czasu - czasu, który można przeznaczyć na tworzenie Pillars of Eternity.

Reklama

W związku z tym postanowili poprosić Paradox Interactive o pomoc - zwłaszcza, że firma znana jest ze swego przywiązania do rynku PC. Fred Wester, dyrektor generalny Paradox Interactive, również podkreśla, że jego spółka nie będzie ingerowała w sam projekt.

"To projekt Obsidianu. Zachowują nad nim kontrolę, to ich marka. Skoncentrujemy się na marketingu, dystrybucji i na kickstarterowych bonusach. Ktoś w końcu musi wysłać te koszulki" - mówi Wester.

To nie pierwsza kickstarterowa gra, która ostatecznie znalazła wydawcę. W lipcu ujawniono, że Wasteland 2 - produkcja studia inXile Entertainment - ukaże się nakładem firmy Deep Silver.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy