Reklama

Pillars of Eternity II: Deadfire otrzyma trzy duże rozszerzenia

Studio Obsidian Entertainment zaprezentowało szczegóły na temat rozwoju Pillars of Eternity II: Deadfire po premierze gry. W planach są trzy duże rozszerzenia.

We wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej powstającej produkcji twórcy obiecują, że każdy dodatek wprowadzi do tytułu kolejne zadania do wykonania. Nie zabraknie również nowych obszarów, postaci i wyzwań.

Pierwszym z przygotowywanych DLC jest Beast Of Winter. Akcję osadzono na wyspie opanowanej przez "tajemniczy kult zagłady" - członkowie ugrupowania ukrywają bliżej niesprecyzowany "starożytny sekret".

W trakcie rozgrywki gracze udadzą się także do wymiaru o nazwie "The Beyond" - miejsca, gdzie natkną się na wiekowe dusze oraz zmierzą się "diabelskimi wyzwaniami" o zróżnicowanym charakterze. Premiera w lipcu.

Reklama

Kolejne rozszerzenie to Seeker, Slayer, Survivor, który opowie o poszukiwaniach "starożytnych artefaktów". Dodatek rozegra się na odkrytej niedawno wyspie oraz skoncentruje się na starciach z oponentami.

Autorzy wyjaśniają, że użytkownicy staną przed koniecznością sprawdzenia umiejętności drużyny prowadzonego bohatera oraz własnych zdolności dowódczych pakiet powinien ujrzeć światło dzienne we wrześniu.

Ostatnim DLC jest The Forgotten Sanctum. Gracze zetkną się z "potężnymi" magami świata Eora. W zależności od podejmowanych decyzji, pomogą lub przeszkodzą czarodziejom w odkryciu zaginionych sekretów. Developerzy podkreślają, że dokonane wybory wpłyną na los całego archipelagu Deadfire. Rozszerzenie ukaże się w listopadzie.

Cenę każdego dodatku ustalono na 9,99 dolarów, czyli około 35 zł. Wszystkie wejdą również w skład wycenionej na 24,99 dolarów (około 87 zł) przepustki sezonowej, która trafi do sprzedaży w dniu premiery podstawowej wersji gry.

Zestaw znajdzie się też w specjalnym wydaniu produkcji o nazwie Obsidian Edition. Poza tym pakiet otrzymają osoby, które wspierając projekt w trakcie zbiórki zorganizowanej w serwisie FIG wybraly opcję kolekcjonerską.

Pillars of Eternity II: Deadfire ukaże się na początku przyszłego miesiąca - 8 maja. Tego dnia pojawi się na jednej platformie - PC. W tegorocznym okresie świątecznym tytuł zawita także na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy