Reklama

Pillars of Eternity: Czy druga część gry okaże się hitem?

Niedawno świat obiegła informacja, że premiera drugiej odsłony Pillars of Eternity będzie opóźniona o ponad miesiąc, ale nowy zwiastun pokazuje, że jest na co czekać.

Wydawana w 2015 roku produkcja od studia Obsidian Entertainment była efektem zbiórki na Kickstarterze i z miejsca stała się kandydatem do gry roku. Zarówno krytycy jak i gracze chwalili twórców za dobre odwzorowanie klimatu klasycznego RPG w stylu Baldurs Gate, wymagającą mechanikę czy niebanalną historię. Druga odsłona Pillars of Eternity, której premiera planowana jest na 8 maja, ma zapewnić to wszystko co jej poprzedniczka i jeszcze więcej.

Z różnorodnego i barwnego kontynentu w nowej części, o podtytule Deadfire przeniesiemy się na wody bezkresnego oceanu, a naszym zadaniem ma być pościg za jednym ze zbuntowanych bogów. Do sieci trafił kolejny zwiastun produkcji, prezentujący nowości, które przygotowali dla graczy twórcy.

Reklama

Głównym punktem dowodzenia i jednocześnie siedzibą drużyny będzie statek, który doczeka się szerokiego wachlarza usprawnień i możliwości dostosowania do potrzeb drużyny. Mechanika znana jest z poprzedniej części gry, ale dotyczyła siedziby - Warowni Caed Nua - która była siedzibą głównego bohatera gry.

W krótkim materiale można doświadczyć również namiastki eksploracji i bitew morskich. Pirackie klimaty są ostatnio w modzie, dlatego nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za kolejną produkcję dla wilków morskich, i nie tylko.

Poniżej można obejrzeć najnowszy zwiastun Pillars of Eternity II: Deadfire:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje