Pierwszy sezon Sam & Max otrzyma remaster

​Sam & Max Save the World - świetna przygodówka studia Telltale z 2006 roku - doczeka się odświeżonej wersji na PC oraz Nintendo Switch. Premiera 2 grudnia, z ulepszoną oprawą graficzną oraz - oczywiście - od razu kompletem odcinków do ukończenia, bez żadnych oczekiwań na debiuty.

Oryginał był bowiem jednym z pierwszych eksperymentów Telltale na polu epizodycznych przygodówek, co dopracowano dopiero później, za sprawą The Walking Dead. Dzisiaj Telltale nie istnieje, ale licencje - jak widać - przetrwały i są odświeżane. Remaster tworzy Skunkape Games.

Co ciekawe, studio założył Dan Connors, w przeszłości współzałożyciel i dyrektor generalny także samego... Telltale. Dla niego i wielu zaangażowanych pracowników będzie to z całą pewnością powrót do korzeni i pozostaje mieć nadzieję, że ta działalność gospodarcza pozostanie na rynku nieco dłużej.

Reklama

Connors oraz trójka innych weteranów z Telltale założyła nową działalność w 2018 roku, kupując właśnie prawa do Sam & Max. Do pomocy zaangażowano także szereg innych deweloperów z upadającego studia, by ci po bankructwie pracodawcy nie zostali z niczym. Całkiem szlachetnie.

Wracając do Sam & Max Save The World Remastered, mamy do czynienia z pierwszym z trzech sezonów przygodówki, jakie ostatecznie wydano. Nie jest obecnie jasne, czy dwa pozostałe także doczekać się odświeżenia, ale nie da się ukryć, że cieszyły się znacznie mniejszą popularnością.

Tytułowi królik Max oraz pies Sam to para detektywów z policji w mieście Freelance, czekający na kolejną wielką sprawę do rozwiązania. Ta w końcu się pojawia, gdy komisarz wysyła duet do sprawdzenia, co wymyśliła grupa Soda Poppers, hipnotyzująca oglądających ich materiał wideo.

To tylko początek kłopotów, ponieważ w kolejnych odcinkach Sam i Max zajmują się także mafią zabawkową, a także badamy sprawę dziwnych ustaw wprowadzanych w życie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko to w kolorowej oprawie oraz przy absurdalnym humorze.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy