Reklama

Pierwszy oficjalny zestaw PlayStation 5 w Polsce

​Sony przygotowało wreszcie pierwszy oficjalny zestaw z konsolą PlayStation 5, który będzie sprzedawany także w polskich sklepach.

Gracze rozglądający się za swoim egzemplarzem PlayStation 5 przyzwyczaili się już do tego, że konsole sprzedawane są głównie przez duże sieci sklepów i najczęściej w cenach zawyżonych poprzez dodanie dwóch-trzech gier lub akcesoriów.

Pół biedy, jeśli były to popularne tytuły albo na przykład dodatkowy pad. Gorzej, jeżeli sprzedawcy dokładali do konsoli niechciane już przez nikogo tytuły, do tego w cenach wziętych z sufitu, albo niecieszące się zainteresowaniem peryferia, takie jak kamerka.

Oczywiście powyższa sytuacja wynika z problemów z dostępnością, które zarówno Sony, jak i sieci sklepów skrzętnie wykorzystują. Wiadomo, że niezależnie od tego, za co trzeba dodatkowo zapłacić, kupując PlayStation 5, zainteresowani bardzo szybko się znajdą. Przeważnie, chcąc upolować konsolę, trzeba być niezwykle czujnym, bo każdy kolejny rzut urządzeń rozchodzi się na pniu.

Reklama

Nie zanosi się na to, aby coś się w tej kwestii w najbliższym czasie zmieniło. Analitycy przewidują, że problemy z dostępnością konsol mogą się utrzymać nawet do późnego okresu przyszłego roku (one z kolei wynikają z problemów z dostępnością podzespołów na rynku).

Jednak Sony zaplanowało ruch, który wnosi do całej sytuacji choć odrobinę normalności. Chodzi o wprowadzenie oficjalnych zestawów, w ramach których PlayStation 5 będzie sprzedawane wraz z grą Ratchet & Clank: Rift Apart.

To pierwszy oficjalny zestaw, który trafi do sklepów. Będzie on dostępny także w Polsce. Już teraz można go znaleźć w ofercie sieci RTV Euro AGD. Niestety, w tym przypadku ponownie mamy do czynienia z polityką polegającą na dodawaniu dodatkowych produktów do zestawu. Aktualnie nie ma możliwości zamówienia samego bundle'a.

Jednak niewątpliwym plusem jest wysoka dostępność produktów, różnorodność oferty oraz jakość dodatków. Najtańszy zestaw kosztuje 2857 zł i poza konsolą oraz grą zawiera także stację ładowania DualSense, która zapewne każdemu się przyda. Z kolei za 3037 zł można zamówić bundle z dodatkowym padem DualSense.

Można się spodziewać, że zestaw PlayStation 5 z Ratchet & Clank: Rift Apart trafi do sprzedaży także w innych sklepach. Co prawda, nie jest to jeszcze oferta, na którą część graczy liczy, bo znów trzeba płacić za dodatki, ale przynajmniej są one przydatne i uczciwie wycenione.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje