Reklama

Pierwszy gameplay z Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

​Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 od Hardsuit Labs to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji, przynajmniej wśród miłośników wampirów oraz gatunku RPG. Targi E3 były idealną okazją na zaprezentowanie rozgrywki z tytułu i otrzymaliśmy go całkiem sporo - niecałe pięć minut.

Jak można się domyślać, całość jest całkiem mroczna, jak na świat pełen wampirów przystało. Otrzymujemy także spojrzenie na przeróżne krajobrazy wirtualnego Seattle, gdzie umieszczono akcję. Jak na portowe miasto przystało, nie brakuje mostów i przystani, a jest też sporo innych widoków.

Następnie sytuacja nieco się już zagęszcza, obserwujemy bardziej dynamiczne ujęcia walki, a także sporo umiejętności specjalnych, służących nie tylko do eliminowania przeciwników, ale także do eksploracji oraz przemieszczania się w otwartym świecie. Dalej jest spojrzenie na całą misję.

Reklama

To ujawnia elementy RPG - w postaci dialogów. Podczas rozmowy także możemy skorzystać z talentów, takich jak negocjacje czy perswazja. Jak można się domyślać, podejmowane wybory będą na pewno miały znaczący wpływ na przygody naszego wampira i dalsze wydarzenia w grze.

Sequel kultowego Vampire: The Masquerade - Bloodlines z 2004 roku ukaże się w przyszłym roku na PC i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Wydawca - Paradox Interactive - jako datę premiery podaje obecnie marzec 2020 roku i pozostaje mieć nadzieję, że terminu uda się dotrzymać.

Hardsuit Labs to szerzej nieznane studio niezależne, założone Seattle. Twórcy mają w dorobku całkiem udaną strzelankę Blacklight: Retribution z 2012 roku, lecz zajmowali się - jako podwykonawcy - wieloma innymi tytułami, jak State of Decay 2, Gears of War 4, remastery BioShock i tak dalej.

Fani oryginału są najbardziej podekscytowani faktem, że do prac zaangażowano Briana Mitsodę, który był twórcą opowieści w oryginalnej grze, wyprodukowanej przez Troika Games. Teraz deweloper zajmuje podobną pozycję, jako główny projektant narracji w Bloodlines 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy