Reklama

Pierwszy dodatek do Call of Duty: WWII wprowadzi mapę na ziemiach polskich

Call of Duty: WWII /materiały prasowe

Activision ujawniło nowe szczegóły (wraz z datą premiery) na temat The Resistance - pierwszego DLC do Call of Duty: WWII. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dodatek wprowadzi mapę osadzoną w Polsce, a konkretnie: Na ziemiach polskich.

W skład rozszerzenia wejdą trzy lokacje. Dla graczy znad Wisły najważniejszą wydaje się Valkyrie, która znajduje się na Mazurach, a konkretnie koło Kętrzyna. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w czasach II wojny światowej obszar znajdował się pod kontrolą Prus Wschodnich.

Twórcy podkreślają, że plansza inspirowana jest Wilczym Szańcem, czyli kwaterą główną Adolfa Hitlera w latach 1941-1944. Budowlę wzniesiono właśnie na omawianym terenie - ze swojej siedziby kanclerz III Rzeszy dowodził wojskami niemieckimi w trakcie inwazji Sowietów.

Reklama

Sam poziom ma średnie wymiary. Gracze biorący udział w potyczkach skoncentrują działania wokół środkowej alejki, która zaś otoczona jest licznymi punktami strzeleckimi, a także zamontowanymi karabinami maszynowymi.

Druga mapa z dodatku The Resistance nosi nazwę Anthropoid i osadzona jest w czechosłowackiej Pradze. Autorzy inspirowali się tytułową Operacją Anthropoid, która była przeprowadzoną w maju 1942 roku próbą zamachu na Reinharda Heydricha. Lokacja składa się między innymi z mostu przedzielającego rzekę oraz budynków i stanowisk snajperskich.

Ostatnia plansza to Occupation - odświeżona wersja obszaru Resistance z Call of Duty: Modern Warfare 3. Akcja ponownie rozegra się w Paryżu, ale tym razem podczas niemieckiej okupacji. Developerzy obiecują, że długie ulice zachęcą do walk na średni dystans, a pobliskie domy i sklepy pozwolą ukryć się przed przeciwnikiem, by zastawić zasadzkę lub zregenerować siły.

W rozszerzeniu znajdzie się również kolejna misja w trybie Wojny - Operation Intercept. Gracze kierujący poczynaniami Aliantów najpierw staną przed zadaniem uratowania członków ruchu oporu transportowanych pociągiem. Później postarają się zniszczyć kluczowy sprzęt służący do komunikacji oraz spróbują zatrzymać jadącą maszynę.

W planach jest też następny rozdział nastawionej na kooperację kampanii z udziałem zombie o tytule The Darkest Shore. Po wydarzeniach z Mittelburg bohaterowie wejdą w posiadanie informacji sugerujących, że doktor Straub przebywa na położonej na północ od Niemiec wyspie, która pogrążona jest we mgle.

The Resistance ukaże się 30 stycznia przyszłego roku. Na mocy umowy z podpisanej z Sony, dodatek pojawi się najpierw na PlayStation 4 - posiadacze PC i Xbox One na swoją wersję muszą poczekać najpewniej około miesiąca. Poniżej można obejrzeć film poświęcony DLC:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy