Reklama

Pierwsze wyniki sprzedaży kooperacyjnego Warhammer: Vermintide 2

​Studio Fatshark ujawniło pierwsze dane na temat sprzedaży wydanego niespełna tydzień temu Warhammer: Vermintide 2. Twórcy mogą mówić o sukcesie.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, dotychczas produkcja rozeszła się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. To bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę, że gra ukazała się w miniony czwartek i dostępna jest tylko na PC.

- Jesteśmy dumni oraz szczęśliwi, że graczom z całego świata tak bardzo spodobało się Warhammer: Vermintide 2. 500 tysięcy sprzedanych kopii to wynik, który chcieliśmy osiągnąć, ale nie w niespełna tydzień - komentuje Martin Wahlund, dyrektor generalny studia Fatshark.

Produkcja jest kontynuacją gry, która ukazała się w październiku 2015 roku. Podstawy rozgrywki nie uległy większym zmianom. Ponownie więc maksymalnie czwórka osób łączy siły, by wspólnie stawić czoła przeciwnikom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. W sequelu gracze mierzą się jednak nie tylko ze skavenami, ale także przedstawicielami sił Chaosu.

Reklama

Po raz kolejny do wyboru jest pięć zróżnicowanych postaci. Przygotowano jednak 15 ścieżek kariery, wedle których uczestnicy zabawy rozwijają swoich podopiecznych. Każda wyróżnia się unikalnym wyglądem, zdolnościami oraz arsenałem dostosowanym do określonego stylu walki.

Kolejne umiejętności odblokowuje się zdobywając następne poziomy doświadczenia. Pojawił się też zmodyfikowany mechanizm związany ze zdobywanym ekwipunkiem - zakończone sukcesem misje są nagradzane przedmiotami związanymi z daną drogą rozwoju bohatera.

Nowością jest system o nazwie Heroic Deeds, co w swobodnym tłumaczeniu na język polski oznacza "heroiczne czyny". To wyróżniające się wysokim poziomem trudności specjalne wyzwania znacząco zmieniające typy atakujących wrogów, układ planszy, rodzaje dostępnych broni oraz cele do zrealizowania. Akcję produkcji osadzono w pobliżu Helmgart - położonej w Górach Szarych fortecy, która strzeże granicy Bretonii.

Warto zaznaczyć, że choć Warhammer: Vermintide 2 ukazało się tylko na PC, w planach są wersje Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy gra trafi na konsole - wiadomo jedynie, że wiosną powinny odbyć się testy wydań zmierzających na platformy Microsoftu i Sony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne