Reklama

Pierwsze fragmenty rozgrywki z trybu Battlegrounds do Paladins

Developerzy ze studia Hi-Rez opublikowali nagranie pozwalające przyjrzeć się obszernym fragmentom rozgrywki z Battlegrounds - ujawnionego przed weekendem nowego trybu do sieciowego Paladins.

Trwający niecałą godzinę film prezentuje zapis z dwóch przykładowych meczy. Należy jednak mieć na uwadze, że starcia rozegrano w bardzo wczesnej wersji alfa wariantu, co oznacza, że w materiale mogły pojawić się błędy i niedoskonałości, które zapewne twórcy poprawią w przyszłości.

W trybie o wiele mówiącej nazwie Battlegrounds rozgrywka będzie przypominała to, co znamy z cieszącego się ogromną popularnością PlayerUnknown’s Battlegrounds. Setka graczy trafi więc na jedną mapę, by walczyć o przetrwanie. Oczywiście wszyscy staną przed koniecznością unikania mgły, która wraz z upływem czasu obejmie coraz większy teren.

Reklama

Nie zabraknie jednak kilku różnic. Przede wszystkim twórcy postanowili podzielić uczestników zmagań na drużyny. Potyczkę zwycięży zespół, którego członkowie pozbędą się pozostałych rywali i jako ostatni pozostaną na polu bitwy.

Autorzy obiecują, że mapa w nowym trybie będzie około 300 razy większa od plansz znanych z tradycyjnego wariantu Siege. Pojawi się też możliwość eksplorowania lokacji za pomocą wierzchowców i zbierania wyposażenia. Istotną rolę odegrają umiejętności poszczególnych postaci.

Film zdradza, że przed każdą potyczką gracze znajdą się we wspólnym obszarze, by później przenieść się na właściwy poziom. Ciekawostką jest fakt, że po śmierci bohatera, delikwent zamienia się w kurczaka. Postać mogą uratować towarzysze z zespołu, ale muszą się spieszyć, ponieważ zwierzaka także można zabić, co całkowicie wyeliminuje danego gracza z zabawy.

Dokładna data premiery trybu Battlegrounds nie jest na razie znana. Otwarte testy powinny rozpocząć się jednak jeszcze w pierwszym kwartale tego roku - na przełomie lutego i marca. Wspomniany gameplay można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy