Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pierwsza promocja w Epic Games Store przebiega z problemami

​Epic Games Store rozpoczął w ubiegłym tygodniu wyprzedaż o wiele mówiącej nazwie "Mega Sale". Przeróżne promocje i przeceny nie są oczywiście niczym nowym w świecie dystrybucji cyfrowej, regularnie organizowane na Steamie oraz w dziesiątkach innych platform sprzedających gry na PC.

Epic Games nie chciało być gorsze i zorganizowało własną inicjatywę. Jak to jednak często bywa w przypadku debiutów, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Promocja okazała się być bowiem na tyle dobra, że niektórzy wydawcy... zdecydowali się wycofać swoje gry z oferty na czas jej trwania.

Reklama

Główną atrakcją jest bowiem fakt, że konsumenci otrzymują 40 złotych zniżki na dowolną grę w ofercie, o ile ta jest droższa niż 59,99 zł. Promocja nie obejmuje innych zakupów, jak na przykład zakupy w grze (m.in. V-dolce), DLC, przepustki sezonowe i tak dalej, a tylko pełne tytuły.

Do tego dochodzą standardowe przeceny, sięgające nawet 75 procent, obejmujące Oxenfree, Transistor, Subnautica, The Witness, What Remains of Edith Finch, Slime Rancher, Super Meat Boy i wiele innych. Jak można się domyślić, gracze tłumnie ruszyli do zakupów, korzystając z bonusu.

Problem polega na tym, że wydawcy zaczęli wycofywać swoje produkcje ze sprzedaży, że konsumenci nie mogli skorzystać z przeceny. Jak zapewniają, Epic nie do końca wyjaśnił, jak inicjatywa będzie funkcjonowała. Firmy nie wiedziały na przykład, że obejmie także zamówienia przedpremierowe.

Pierwsze zniknęło Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Na początku nikt nie wiedział dokładnie, dlaczego strona produktu to teraz tylko błąd 404, ale wkrótce wydawca - Paradox - wyjaśnił, że po prostu nie chce brać udziału w promocji organizowanej przez Epic Games w Epic Games Store.

Wkrótce później znikać zaczęły kolejne gry: Oxygen Not Included od Klei Entertainment. Hades wyświetlało niepoprawną cenę, a następnie usunięto także jeden z większych hitów w sklepie: Borderlands 3. Wydawca - 2K Games - zapewnia, że będzie honorował preordery, które złożono przed wycofaniem tytuły z oferty.

Dowiedz się więcej na temat: Epic Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje