Phil Spencer chce, żeby Xbox Game Studios robiło więcej gier single player

Phil Spencer przyznał w wywiadzie, że chciałby, aby Xbox Game Studios robiło więcej gier dla pojedynczego gracza.

Microsoft dokonał bardzo ważnego przejęcia ZeniMax Media, stając się zarazem właścicielem kilku ważnych firm deweloperskich, takich jak Bethesda Softworks czy id Software. Amerykańskie przedsiębiorstwo chce możliwie najlepiej przygotować się na nadchodzącą generację konsol, by znów nie przegrać walki z Sony i PlayStation, które zdaniem wielu graczy oferują lepsze gry na wyłączność. Złośliwi twierdzą z kolei, że w przypadku Xboksa te da się policzyć na palcach jednej ręki. W dobie popularności produkcji nastawionych na wieloosobową rozgrywkę wydawać by się mogło, że niegdyś niezwykle popularne single player są w odwrocie, ale nie do końca tak jest, co zauważa szef marki Xbox, Phil Spencer.

Reklama

W wywiadzie udzielonym serwisowi GameReactor powiedział on, że chce by Xbox Game Studios opracowywało więcej projektów dla pojedynczego gracza. Spencer stwierdził, że produkcje z początkiem, środkiem oraz finałem, po których przejściu można przejść do następnej pozycji, gry single player nastawione na narrację mają szansę stanowić mocny punkt oferty usługi Xbox Game Pass.

"Moim celem jest oferowanie zróżnicowanego katalogu gier sieciowych oraz tytułów dla pojedynczego gracza od naszych studiów, bowiem z czasem staliśmy się firmą oferującą gry dla wielu użytkowników" - stwierdził Spencer. Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył jednak, że nikt nie narzuca deweloperom tworzenia konkretnych produkcji.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Game Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy