Phasmophobia cieszy się coraz większym zainteresowaniem na Steam i Twitch

​Fani horrorów nie mogą narzekać, ponieważ w ostatnich dniach w ramach wczesnego dostępu pojawiła się gra Phasmophobia, która cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników Steam i Twitch.

Phasmophobia to najnowszy horror dedykowany kooperacyjnej zabawie dla 4 osób ze wsparciem dla wirtualnej rzeczywistości. W grze kierujemy poczynaniami zespołu polującego na duchy, z kolei całość skupia się na eksplorowaniu nawiedzonych miejsc oraz zbieraniu dowodów na istnienie paranormalnych zjawisk.

Nie brakuje więc specjalistycznego sprzętu do łowienia zmarłych, których jest 10 różnych rodzajów, jak również ogólnego klimatu grozy zwiększającego się za sprawą gogli VR. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z wczesnym dostępem i wiele rzeczy ulegnie zmianie, a także pojawią się nowe treści.

Reklama

Premiera finalnej edycji jest planowana na przyszły rok. Okazuje się, że produkcja niezależnego studia Kinetic Games jest doceniana przez graczy i cieszy się rosnącym zainteresowaniem na Steam oraz Twitch.

Według danych w ciągu minionej doby w grze w peaku bawiło się 64,793 użytkowników i jest to wzrost względem wczorajszej liczby, kiedy na serwerach w jednoczesnym momencie przebywało 61,155 ludzi.

Średnia liczba graczy wynosi ponad 20 tysięcy. Równie dobrze statystyki wyglądają na Twitchu, na którym ogląda go w momencie pisania artykułu 38 tysięcy osób, zaś średnia liczba oglądających wynosi 41,198 osób a transmitujących 180 kanałów.

Rekord widzów wynosi natomiast 248,559 użytkowników. Ciężko ocenić czy wysokie zainteresowanie utrzyma się także w przyszłości, ale Phasmophobia może jeszcze wyśrubować swoje rekordy, ponieważ sam tytuł tak naprawdę dopiero zadebiutował i jest sprzedawany w przyzwoitej cenie 50 złotych, co również ma wpływ zwłaszcza w dobie rosnących cen gier.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama