Reklama

PewDiePie masakruje prezenterów przeprowadzających wywiad z Januszem Korwin-Mikkem

Janusz Korwin-Mikke fot.: Janek Skarzynski /AFP

​Drugi na świecie pod względem popularności youtuber wziął na cel wideo-wywiad, jaki prezenterzy z Wielkiej Brytanii przeprowadzili z europejskim parlamentarzystą z Polski.

Korwin-Mikke był przepytywany przez prowadzących brytyjskiego programu "Good Morning Britian". Prezenterzy wzięli sobie za cel przedstawienie poglądów europarlamentarzysty na temat kobiet, które prezentowałyby go jako totalnego seksistę.

Już na starcie europoseł był "napiętnowany" ze względu na nagłówek programu "Most sexist man in politics?". Głównym tematem dyskusji były niższe zarobki kobiet. Piers Morgan usiłował dowiedzieć się, dlaczego Korwin-Mikke uważa, że kobiety powinny zarabiać mniej. Europoseł tłumaczył trzy razy, że nigdy nie powiedział, że powinny zarabiać mniej, lecz zarabiają mniej ze względu na konkretne powody.

Reklama

Wywiad znalazł się na celowniku znanego youtubera PewDiePie, który początkowo był zdegustowany słowami europarlamentarzysty, jednak przy drugim podejściu całkowicie zmieniła się jego optyka odbioru dyskusji. Po dokładniejszym zapoznaniu się z pytaniami i odpowiedziami, jakie padły podczas rozmowy, youtuber doszedł do wniosku, że Korwin-Mikke mówi z sensem, a media wypaczają jego słowa.

PewDiePie znajduje dowody naukowe potwierdzające słowa europosła. Pokazywał, że informacja na ekranie poniżej zupełnie przeinaczała słowa lidera partii WOLNOŚĆ oraz wyśmiewał anegdotyczne dowody przedstawiane przez prezenterów. Co więcej, youtuber dworował z braku profesjonalizmu dziennikarzy, którzy najpierw zapraszają gościa, a później nie dają mu dojść do słowa i nawet go obrażają.

"Kiedy to obejrzałem po raz pierwszy, moją reakcją było: 'Cholera, ten koleś jest nienormalny! Co on wygaduje? Jak on może mówić takie rzeczy? Zdecydowanie jest seksistą'. Gdy obejrzałem to po raz drugi, interpretując jego jąkanie i mamroczenie, zrozumiałem, co próbował powiedzieć. Tak jak powtarzał wiele razy, nie twierdzi, że kobiety powinny zarabiać mniej. On mówi, że zarabiają mniej przez tamte konkretne podane przez niego powody" - stwierdził PewDiePie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Korwin-Mikke

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy