Reklama

PES 2019 zniknęło z ofert PS Plus na lipiec

​Sony niespodziewanie zdecydowało się usunąć PES 2019 z oferty PS Plus na lipiec i zastąpić japoński symulator piłki nożnej całkiem inną grą: Detroit: Become Human. Ta pozycja wydaje się być obiektywnie lepszą ofertą, lecz nie zmienia to faktu, że rotacja jest dość nagła i bezprecedensowa.

Co więcej, przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za Pro Evolution Soccer dodają, że to nie oni są winni. Jak zapewniają, o całej sytuacji dowiedzieli się... z mediów i nie mają bladego pojęcia, dlaczego producent PlayStation zdecydował się na te wprowadzone w ostatnim momencie modyfikacje.

"Decyzja została podjęta przez Sony i to do nich proszę kierować pytania" - odparł rzecznik Konami, poproszony o komentarz przez serwis Gamespot. "Nie mogę powiedzieć, dlaczego do tego doszło, bo sam dowiedziałem się dopiero dzisiaj, po włączeniu laptopa" - dodaje Lennart Bobzien.

Reklama

Tymczasem gracze nie będą chyba zbytnio narzekać, o ile nie są zagorzałymi miłośnikami piłki nożnej. Detroit: Become Human z maja 2018 roku jest bowiem jedną z większych produkcji na wyłączność na PlayStation 4 w ostatnich latach (debiut na PC w tym roku), nawet jeśli to gra starsza niż PES 2019.

Co więcej, Detroit: Become Human oferowane jest w lipcowym PS Plus w Cyfrowej Edycji Specjalnej, które to wydanie obejmuje także odświeżoną kopię Heavy Rain, poprzedniej produkcji studia Quantic Dream. Otrzymujemy więc na dobrą sprawę nie jedną, ale dwa tytuły przygodowe w jednej "cenie".

Do tego - bez zmian - Horizon Chase Turbo. To mniej znana, ale  ciekawa produkcja. Mamy do czynienia z klasyczną grą wyścigową, w styli Out Run. Z drugiej strony, o jej jakości świadczy fakt, że debiutowała na urządzeniach mobilnych. Na konsole trafiła trzy lata po wydaniach iOS i Android.

Zgodnie z wprowadzonymi niedawno zmianami w strukturze "darmowej" oferty PS Plus, Sony udostępnia już tylko dwie produkcje właśnie na PS4, rezygnując z dalszego wspierania posiadaczy PlayStation 3 oraz PS Vita, które to urządzenia są coraz starsze i cieszą się słabnącą popularnością.

Luty był pierwszym miesiącem ze zmianami w formacie. Usługa subskrypcji PS Plus pozwala nie tylko pobierać każdego miesiąca gry bez dodatkowych opłat, ale otwiera drogę do zabawy sieciowej na konsolach PlayStation. Kosztuje 33 zł za miesiąc, 100 zł za trzy miesiące lub 240 zł za cały rok z góry.

Warto dodać, że to ostatni miesiąc z takimi cenami, ponieważ od sierpnia nadchodzi podwyżka, jeśli mowa o okresie jednego miesiąca. Zamiast obecnych 33 złotych zapłacimy 37 zł. Pozostałe okresy pozostaną bez zmian.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje