Perfect Dark - reboot serii wygląda świetnie. Jest nowy gameplay

Perfect Dark to kultowa seria gier wideo, która wreszcie powraca w nowej odsłonie. Podczas prezentacji Xbox Games Schowcase zaprezentowano pierwsze fragmenty z rozgrywki. Trzeba przyznać, że robią duże wrażenie. The Initiative oraz Crystal Dynamics, studia odpowiadające za reboot, są chwaleni za swoją pracę.

W skrócie:

  • Perfect Dark to reboot kultowej serii gier akcji z elementami szpiegowskimi, która zadebiutowała w 2000 roku na Nintendo 64.
  • Nowa odsłona została zaprezentowana podczas pokazu Xbox Games Schowcase.
  • Za grę odpowiada studio The Initiative, w którego skład wchodzą byli pracownicy m.in. Crystal Dynamics, Rockstar Games, Naughty Dog, BioWare i Respawn Entertainment.

Perfect Dark to reboot szpiegowskiego cyklu, który rozpoczął swój żywot w 2000 roku, za sprawą strzelanki na Nintendo 64 od studia Rare. Za nową grę, która jest zapowiadana jako thrillere science fiction w konwencji FPP, odpowiada należące do koncernu Microsoft studio The Initiative. W jego skład wchodzą weterani branży, pracujący wcześniej w takich zespołach deweloperskich, jak Crystal Dynamics, Rockstar Games, SIE Santa Monica, BioWare, Respawn Entertainment i Naughty Dog.

Reklama

Akcja nowego Perfect Dark osadzona jest w świecie stojącym na krawędzi ekologicznej katastrofy. Główna bohaterka, Joanna Dark, ściga najgroźniejszego przestępcę świata - Daniela Carringtona, który prawdopodobnie jest odpowiedzialny za część zniszczeń ekologicznych.

W trailerze nowego Perfect Dark oglądamy Joannę Dark, która infiltruje miasto w poszukiwaniu Daniela Carringtona. Używa różnych narzędzi szpiegowskich. Jedno z nich pozwala jej na rejestrowanie "odcisków głosowych" i wykorzystanie ich do otwierania drzwi. Joanna w nowej odsłonie jest niezwykle zwinna - biega po ścianach, skacze po dachach i wykonuje efektowne ślizgi.

Podczas starcia z siłami Carringtona trailer ukazuje dynamiczną akcję z perspektywy pierwszej osoby. Joanna korzysta z pistoletu strzelającego paraliżującymi nabojami oraz sprzętu umożliwiającego rejestrowanie sylwetek wrogów przez ściany. W zaprezentowanym fragmencie pojawiają się również efektowne finishery, takie jak skok z krawędzi na strażnika i rozbrojenie go przy użyciu jego własnej broni.

Perfect Dark zostało ogłoszone w 2020 roku, ale przez ostatnie lata gra była nieobecna na kolejnych pokazach organizowanych przez Microsoft. Podczas prac nad nią pojawiło się wiele problemów, na które zareagowano przyłączeniem do projektu studia Crystal Dynamics w roli wsparcia. Wygląda na to, że było to dobre posunięcie, bo Perfect Dark zaczęło w końcu zbliżać się do ostatecznego, pożądanego kształtu. Najlepszym na to dowodem jest zaprezentowany zwiastun.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy