Reklama

People Can Fly szykuje się do debiutu na giełdzie

​Studio People Can Fly - twórcy Painkiller i Bulletstorm, obecnie kończący Outriders - szykują się do debiutu na giełdzie w Warszawie, co ma nastąpić na przełomie roku. W związku z tym opublikowano prospekt emisyjny, ujawniający szereg interesujących informacji na temat studia z Warszawy.

Takie określenie jest jednak wyjątkowo mało precyzyjne, ponieważ dzisiaj People Can Flu ma oddziały nie tylko w Warszawie, ale i w Łodzi, Rzeszowie, Nowym Jorku, Newcastle oraz Montrealu. Łączne zatrudnienie wynosi 260 osób, w tym 200 deweloperów odpowiedzialnych bezpośrednio za gry.

Przychody studia to dzisiaj głównie kolejne transze wpłacane przez Square Enix, dla którego firma tworzy wspomniane Outriders. Jak poinformowano, współpraca musi układać się bardzo dobrze, ponieważ w planach jest już kolejne wysokobudżetowa produkcja dla japońskiego wydawcy.

Reklama

Co więcej, People Can Fly zajmuje się także drugim tytułem klasy "AAA", tym razem dla amerykańskiego Take-Two. To właściciele Rockstara, więc na brak gotówki zapewne nie mogą narzekać. Oba te opisywane projekty powinny ukazać się do końca 2024 roku - brzmi optymistycznie.

Tą ostatnią grą zajmuje się obecnie oddział z Nowej Jorku, sformowany niedawno przez weteranów z Avalanche Studios, Rockstara, Capcomu, Defiant Studios i innych lokalnych firm. Obecnie nie wiemy niemal nic na temat tych dwóch projektów - poza ich nazwami kodowymi: Dagger i Gemini.

Jeśli o giełdzie mowa, to zapisy na akcje mają cenę maksymalną 46 złotych, co przy dobrym rozwoju wypadków będzie oznaczało, że People Can Fly będzie mogło pochwalić się kapitalizacją na poziomie około 1,35 mld zł. CD Projekt - dla porównania - to obecnie nieco więcej: ponad 37 miliardów.

"PCF ma renomę która pozwala nam współpracować z największymi wydawcami i dobrze zarabiać na produkcjach niezależnie od ich sukcesu finansowego. Warto pamiętać o tym, że wydawców będących w stanie sfinansować tak duże projekty jak Outriders jest może z 10 na świecie" - mówi dyrektor generalny Sebastian Wojciechowski w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje