Reklama

People Can Fly prezentuje Outriders - nowy shooter RPG od polskiej ekipy

​Studio podzieliło się właśnie z nami nowym trailerem swojego nadchodzącego shootera science-fiction i potwierdziło platformy, na jakie zmierza gra.

Losy polskiego studia założonego w lutym 2002 roku przez Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego były nieco pokrętne, bo najpierw było ono niezależne, później zostało wykupione przez Epic Games i przemianowane na Epic Games Poland, by ostatecznie w 2015 roku ponownie wrócić do pierwotnej nazwy i pełnej niezależności.

To właśnie wtedy polska ekipa poinformowała, że zachowała prawa do marki Bulletstorm i ogłosiła prace nad kolejnym, nieujawnionym projektem. Na jego ujawnienie musieliśmy jednak nieco poczekać, bo dopiero w 2018 roku deweloper poinformował, że gra będzie wysokobudżetowa i wyda ją Square Enix, a oficjalną prezentację Outriders, bo o nim właśnie mowa, przyniosły dopiero targi E3 2019.

Reklama

Na szczęście nasze oczekiwanie dobiega już końca, bo People Can Fly poinformowało dziś, że gra zadebiutuje w tegorocznym okresie gwiazdkowym, gdyż będzie tytułem cross-generacyjnym i zadebiutuje zarówno na PlayStation 5 i Xbox Series X, jak i PlayStation 4 i Xbox One. Co więcej, studio potwierdziło, że jest gotowe, by zaprezentować pierwsze materiały z rozgrywki i zaprosiło na specjalny stream, który odbędzie się na Twitchu w najbliższy czwartek o godz. 21:00.

Przypominamy, że People Can Fly doskonale wie, jak się robi dobre gry, bo ma już na koncie kilka hitów, jak Painkiller z 2004 roku czy Gears of War: Judgment z 2013 roku, więc i tym razem można mieć nadzieję na dużo świetnej zabawy. Pytanie tylko, czy wystarczy to, żeby przebić się przez zapowiedziane na ten rok hity i produkcje, które z pewnością towarzyszyć będą premierze konsol nowej generacji. Czas pokaże, tymczasem nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na czwartkowy live stream. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy