People Can Fly: Polski deweloper rośnie w siłę i szuka pracowników

Polskie studio People Can Fly, twórcy odpowiedzialni m.in. za takie gry, jak Bulletstorm, Gears of War: Judgement czy serię Painkiller, nie stoją w miejscu ale dynamicznie rozwijają się już od dłuższego czasu.

Firma stale zatrudnia nowych pracowników, rozrastając się do niespotykanych jak na niezależne studio deweloperskie rozmiarów. To prawdziwy kolos pośród indie twórców.

Gigant niezależności

People Can Fly pracuje aktualnie nad zupełnie nową wysokobudżetową strzelanką, która na rynku zadebiutuje pod sztandarem międzynarodowego wydawcy - Square Enix. Studio rozszerza swoje zespoły o kolejnych utalentowanych i doświadczonych deweloperów, prowadząc rekrutację na wielu różnorodnych stanowiskach. Wszystko po to, by ponownie dostarczyć graczom zabawę na najwyższym, światowym poziomie.

Reklama

Od odzyskania niezależności w 2015 roku firma nie próżnowała, powiększając się czterokrotnie i zatrudnia aktualnie aż 160 pracowników pracujących w trzech oddziałach - Warszawskim, Rzeszowskim oraz w Newcastle. Deweloperzy z pewnością nie mogą narzekać na oferowane warunki, czerpiąc korzyści z benefitów, biorąc udział w organizowanych przez firmę kila razy do roku imprezach, w tym wyjazdach integracyjnych. Na jakość ich pracy przekładają się także elastyczne godziny pracy. Tak zwane "core hours" w studiu trwa od 12 do 17, a resztę czasu pracy deweloperzy dopasowują sobie według własnych potrzeb.

Przede wszystkim ludzie

Zespół People Can Fly to nie tylko znana marka i gry wideo, ale przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy mają swoje potrzeby, zainteresowania i pasje. Dlatego każdy członek ekipy ma pod ręką dostęp do ogromnej biblioteki ponad 400 gier, które mogą wypróbować na miejscu, bądź wypożyczyć do domu. Fani kinematografii mają możliwość obejrzenia w przerwie obiadowej odcinka Simpsonów czy Futuramy lub zabrania na domowy seans jednego z wielu klasyków kina na płycie. Gdy ktoś potrzebuje odejść na chwilę od monitora może rozegrać partyjkę w piłkarzyki lub spróbować swoich sił na flipperach. Osoby spragnione rozwoju mogą sięgnąć po jedną z ponad dwustu książek dotyczących najważniejszych zagadnień deweloperskich. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Skoro to ludzie są najważniejsi, to warto pomagać również potrzebującym. Firma otwarta jest na różnorodne działania CSR-owe i chętnie przyjmuje sugestie swoich pracowników w tym względzie. W ostatnich miesiącach People Can Fly zaprosiło do siebie Maćka - podopiecznego fundacji Mam Marzenie, który mógł na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca w studiu deweloperskim. Wizyta okazała się dla chłopca niezwykle fascynująca, tym bardziej, że wiąże swoją przyszłość z komputerami.

Twarzą w twarz

Programiści, projektanci i graficy posiadający kilka lat doświadczenia w branży i zainteresowani pracą nad ambitnym projektem AAA, mogą wysyłać swoje zgłoszenia na poszczególne stanowiska za pośrednictwem oficjalnej strony studia.

People Can Fly pojawi się także podczas targów Poznań Game Arena 2018 w dniach 11-14 października, gdzie na terenie imprezy będzie można spotkać przechadzających się pracowników firmy. To doskonała okazja, aby porozmawiać z nimi osobiście i dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wygląda praca w uznanym na świecie, niezależnym studiu.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: People Can Fly
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama