Pełna wersja Torchlight 3 ukaże się 13 października

​Torchlight 3 nie zostało ciepło przyjęte przez graczy zaraz po premierze w programie Early Access na Steamie w połowie czerwca, lecz twórcy nadal rozwijali swoją produkcję, starając się odpowiedzieć na zarzuty użytkowników. Efektem będzie pełna wersja, z debiutem zaplanowanym na 13 października.

Tego dnia pełna wersja ukaże się nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. W tym roku ukaże się też odsłona Nintendo Switch, ale w tym przypadku nie znamy konkretnego terminu. Każda platforma otrzyma dedykowanego zwierzaka.

Zainteresowane osoby mogą już sprawdzić premierową łatkę na PC, na publicznych serwerach testowych. Na 6 października zaplanowano ostatnie kasowanie postępów na komputerach osobistych, by wszyscy gracze przystąpili do pełnej wersji na nieco bardziej wyrównanych warunkach.

Zachowamy jedynie specjalny prezenty za rozgrywkę w Early Access, a także oczywiście wszystkie kupione DLC. Skoro ostatni reset wypada 6 października, a data pełnej wersji do 13 października, łatwo obliczyć można, że posiadacze wczesnej wersji na Steamie otrzymują grę tydzień wcześniej.

Reklama

Torchlight 3 zaoferuje cztery klasy postaci oraz kilka trybów rozgrywki - wszystkie wymagają połączenia z siecią, co było jednym z punktów krytyki zaraz po premierze w połowie czerwca. Wtedy narzekano też na fatalne działanie serwerów, lecz teraz powinno być już stabilniej - mamy nadzieję.

Wszystko to wydaje się być pokłosiem tego, że gra pierwotnie nazywała się Torchlight Frontiers i miała działać nieco inaczej. Twórcy i wydawca zdecydowali się ostatecznie na zmianę formuły i wydanie pełnoprawnej kontynuacji, co nie udało się zbyt dobrze, lecz - jak widać - prace trwały.

Można bezpiecznie zakładać, że premiera pełnej wersji nie będzie końcem rozwoju Torchlight 3. Twórcy już teraz zapewniają na oficjalnej stronie, że planują już dalsze wsparcie, a gra będzie aktywna tak długo, jak nie zabraknie zainteresowania ze strony grających.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama