Reklama

Pełna wersja Kingdom Hearts III wyciekła półtora miesiąca przed premierą

Niepokojące wieści dla graczy oczekujących na przyszłoroczny debiut japońskiego Kingdom Hearts III. W sieci można już było kupić pełne wersje produkcji, po tym jak osoba z USA rzekomo ukradła 30 kopii z transportu. Została podobno ujęta przez policję, lecz czy uda zatrzymać się spoilery?

Problemy pojawiły się wczoraj, gdy w mniej reprezentacyjnych zakątkach sieci - jak serwis 4chan - zaczęły pojawiać się nowe informacje na temat gry. Fani byli zaskoczeni, ponieważ ujawniano dane, o których nikt nigdy wcześniej nie mówił. Pojawiły się też zrzuty z ekranu i screeny z instalacji.

"Doszło mojej uwadze, że ktoś zaczął publikować w sieci materiały z Kingdom Hearts III z pozyskanych w jakiś sposób kopii. Chcę ostrzec wszystkich, by uważali na cokolwiek związanego z serią. Nie chcecie spoilerów!" - ostrzegał na Twitterze jeden z fanów.

Reklama

Wkrótce wszystko stało się jasne. Tajemniczy jegomość opublikował bowiem na Facebooku ogłoszenia sprzedaży, dysponując rzekomo nawet trzydziestoma kopiami gry. W ramach zabezpieczenia nie zgadzał się nawet na ich wysyłkę, by nie ujawnić adresu - konieczny był odbiór osobisty.

Cenę sprzedawca ustalił na co najmniej sto dolarów. To powyżej standardowego kwoty zakupów za nową grę, wynoszącą w Stanach Zjednoczonych 60 dolarów, ale jednocześnie niewielka nadwyżka dla zaangażowanych osób, które czekają na Kingdom Hearts III od ponad pięciu lat.

Zaangażowane podmioty - Disney, Square Enix, policja, mniej wyrozumiali fani - szybko ruszyły do akcji. Ta ostatnia grupa pozyskała dokładne dane sprzedającego i przekazała je organom ścigania, które podobno zaaresztowały już jegomościa. Square Enix zajęło się tymczasem usuwaniem filmików z sieci.

Wszystko wskazuje więc na to, że kryzys został zażegnany, lecz nie jest obecnie jasne, co stało się z dziesięcioma egzemplarzami, które zostały już rzekomo sprzedane. Na wszelki wypadek chyba warto uzbroić się w cierpliwości i faktycznie wystrzegać się spoilerów do dnia premiery.

Kingdom Hearts III jest kolejną odsłoną zapoczątkowanego w 2002 roku cyklu. Głównym bohaterem serii jest Sora, który wraz z Kaczorem Donaldem i Goofym przemierza uniwersa bazujące na filmach i kreskówkach Disneya, choć nie brakuje także postacie z Final Fantasy.

Do znanych z poprzednich części cyklu światów w powstającej grze dołączy kilka nowych. Niedawno ujawniono krainę opartą na "Potworach i spółce", a wcześniej potwierdzono jeszcze obszary na podstawie produkcji "Toy Story", "Zaplatani" i "Wielka szóstka".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy