Pełna wersja DayZ z przybliżoną datą premiery

Odpowiedzialni za DayZ developerzy ze studia Bohemia Interactive podali przybliżoną datę premiery pełnej wersji gry.

W opublikowanym na oficjalnej stronie tytułu poświęconym planom dotyczącym rozwoju projektu twórcy poinformowali, że finalna edycja powinna pojawić się w przyszłym roku. Dokładnego terminu jednak nie podano.

Jednocześnie poinformowano, że wbrew wcześniejszym obietnicom w tym roku nie pojawi się stabilna łatka 0.63, wraz z którą DayZ miało wkroczyć w fazę beta. Developerzy wyjaśniają, że choć większość elementów jest już gotowych, niektóre wymagają dodatkowych szlifów. Szczególnie chodzi o systemy odpowiedzialne za przeskakiwanie przeszkód terenowych, pływanie czy przemieszczanie się z pomocą pojazdów.

Reklama

Oczywiście po wydaniu pełnej wersji produkcji twórcy nadal zamierzają rozwijać projekt. W przyszłości wprowadzą do gry między innymi opcję modyfikowania środków transportu i tworzenia barykad, a także ptaki, samoloty i motocykle. Pierwotnie część tych mechanik miała znaleźć się w edycji oznaczonej numerem 1.0., ale debiut opóźniono ze względu na przeciągające się prace.

Studio Bohemia Interactive planuje także przenieść grę na konsolę Xbox One. Szczegóły nie są znane - wiadomo jedynie, że na platformie Microsoftu tytuł powinien pojawić się w przyszłym roku. oczywiście, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

DayZ narodziło się jako darmowa modyfikacja do Arma II. Grupa graczy stara się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Największym zagrożeniem nie są jednak smakosze świeżych mózgów, a inni uczestnicy zabawy.

Mod cieszył się na tyle dużą popularnością, że postanowiono przygotować samodzielną wersję. Strzelanka odniosła sukces, ale od kilku lat znajduje się w fazie alfa. Ujawnione przez twórców plany dają nadzieję, że pełna wersja nareszcie ujrzy światło dzienne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: DayZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama