Pedro Pascal jako Joel w serialu The Last of Us

​Serwis Variety informuje, że to Pedro Pascal wcieli się w główną rolę męską - Joela - w serialu na podstawie serii gier The Last of Us, przygotowywanym przez HBO. Mężczyznę kojarzyć można między innymi jako Mandalorianina w "The Mandalorian" czy z roli agenta DEA w popularnym "The Narcos".

Pascal to także Oberyn Martell z serialu "Gra o Tron", z którego zapożyczono także aktorkę wcielającą się w Ellie. To Bella Ramsey, która kilka lat temu zdobyła błyskawiczną popularność jako Lyanna Mormont, wcielając się później także choćby w Angelicę w "His Dark Materials", także od HBO.

Wieści na temat zaangażowanie Pascala jako Joela potwierdził na Twitterze sam Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser gier z serii The Last of Us, a teraz ściśle zaangażowany także w prace nad serialem. Nieoficjalnie mówiło się o zaangażowaniu Mahershala Aliego jako Joela, co zdementowano.

Reklama

Jak wiemy z wcześniejszych zapowiedzi, Kantiemir Bałagow, jeden z najbardziej obiecujących rosyjskich reżyserów, zajmie się pierwszym - pilotażowym - odcinkiem serialu. Mężczyzna w 2019 roku zdobył rozgłos produkcją "Wysoka dziewczyna", z akcją w Leningradzie, nagrodzoną w Cannes.

Osoby odpowiedzialne za ogólny kształt serii to Craig Mazin (ostatnio twórca cenionego "Czarnobyla", także dla HBO) oraz sam Neil Druckmann (wspomniany producent w studiu Naughty Dog). Bałagow dołącza do takiej doborowej ekipy, ale - jak na razie - wyłącznie na jeden odcinek.

Fabuła serialu skupić ma się na pierwszej części gry, w której Joel próbuje wywieźć Ellie z objętego kwarantanną miasta. Oczywiście, jeśli serial okaże się sukcesem, na jaki liczy HBO, możemy spodziewać się kontynuacji, w której być może poznamy już wydarzenia z drugiej odsłony cyklu.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Sony próbuje przenieść historie Naughty Dog na inne medium. Obecnie trwają również prace nad filmem Uncharted, który przez lata borykał się z problemami i opóźnieniami. Teraz jednak trwają już zdjęcia, więc widać światełko w tunelu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pedro Pascal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama