PC Format rezygnuje z wydania papierowego

​Jak wynika z aktualności na stronie PC Format, papierowa wersja czasopisma zniknie z półek sklepowych. Kolejny numer (2/2022) nie ukaże się w formie drukowanej.

Znak czasów? Podwójnie - raz, że wszystko przenosi się do Internetu, dwa, że obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce i na świecie nie napawa optymizmem. Szalejące ceny surowców, inflacja, niekorzystne zmiany podatkowe. To wszystko musi mieć wpływ na produkcję, ale i portfele klientów.

Redakcja informuje, że wraz z szefostwem podjęta została trudna decyzja o zaprzestaniu wydawania magazynu w formie papierowej. Na tę decyzję wpływ ma przede wszystkim malejąca liczba sprzedawanych egzemplarzy, rosnąca inflacja i zawrotne ceny papieru. Wydawnictwo jest zbyt małe, by mogło nawet przez krótki czas dokładać do interesu.

Reklama

Nowa strona internetowa PC Format

Zespół nie traci jednak ani nadziei, ani zapału i zapowiada uruchomienie nowej strony internetowej i rozpoczęcie nagrywania nowego programu na swoim kanale na YouTube. Redakcja zachęca do odwiedzania mediów społecznościowych, a my do subskrybowania kanału.

Historia PC Format obfituje w różnego rodzaju wzloty, upadki i zmiany kadrowe. Pierwsza duża reorganizacja pisma miała miejsce w roku 2000, ale w latach 2004-2005 idea wyraźnie się wyczerpywała. Wtedy też zdecydowano o zmianie redaktora naczelnego, rozwiązaniu całej wrocławskiej ekipy i przeniesieniu magazynu do Warszawy. Zmiany pozytywnie wpłynęły na sprzedaż czasopisma, jednak w 2009 roku znów zmieniono redaktora naczelnego. Obecny redaktor naczelny, który poinformował w krótkim wpisie o kolejnych zmianach czekających magazyn, objął stanowisko w 2017 roku, a siedziba redakcji znów została przeniesiona do Wrocławia. Od 2019 roku PC Format wydawany był jako dwumiesięcznik.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PC Format
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy