Paul McCartney miłośnikiem melodii z gry komputerowej "Super Mario Bros."

Jeden z najsłynniejszych kompozytorów piosenek, członek legendarnej grupy The Beatles, Paul McCartney ma słabość do znanej melodii rozbrzmiewającej w równie słynnej grze wideo: "Super Mario Bros.". Opowiedział o tym kompozytor tej melodii, Koji Kondo. Gdy McCartney spotkał się z Japończykiem, na powitanie zanucił mu motyw muzyczny z gry o hydrauliku.

Koji Kondo to kompozytor muzyki do gier wideo firmy Nintendo. Jedną z jego najbardziej znanych kompozycji jest temat przewodni z gry "Super Mario Bros.". Na potrzeby artykułu na temat jego kariery przygotowanego przez "The Washington Post", Kondo opowiedział historię swojego spotkania ze słynnym Beatlesem, Paulem McCartneyem.

Nie była to jedyna okazja do tego, by przekonać się o zainteresowaniu McCartneya grami Nintendo. W magazynie "Time" z 1996 roku znalazł się tekst dotyczący Shigeuru Miyamoto. 

Reklama

Gra "Super Mario Bros." przeżywa właśnie drugą młodość za sprawą kinowego hitu "Super Mario Bros. Film". Podbił on w 2023 roku kina na całym świecie, zarabiając w nich blisko 1 miliard 400 milionów dolarów. Z taką kwotą na koncie został drugim najbardziej kasowym filmem roku, ulegając jedynie "Barbie" Grety Gerwig.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | beatles | Super Mario Bros. | Super Mario Bros Film.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama