Patrice Desilets: "Przyszłość leży w cyfrowej dystrybucji i nic nie można z tym zrobić"

Adrian Chmielarz w swoim wpisie, który wzburzył pół polskiego internetu (i nie tylko), nie ma wątpliwości - przesiadka na cyfrową dystrybucję jest nieunikniona.

Podobnego zdania jest Patrice Desilets, twórca Assassin's Creeda II, który obecnie walczy z Ubisoftem o prawa do swojej gry 1666: Amsterdam.

W rozmowie z serwisem GameIndustry Patrice Desilets stwierdził, że wbrew panującym opiniom, wysokobudżetowych produkcje nie czeka śmierć, choć przyznał, że branża stoi obecnie na "rozdrożu". Według niego, aby tytuły z najwyższej półki (tzw. AAA) ponownie zaczęły na siebie zarabiać, potrzeba zmian w modelu dystrybucji i sprzedaży. I tutaj nadzieje pokłada w rynku cyfrowym.

"Gry wydawane są na płycie i rozumiem, że możecie być wkurzeni [z powodów pomysłów na przepchniecie cyfrowej dystrybucji]. Ale w głębi duszy nikogo nie interesują płyty. Przyszłość leży w cyfrowej dystrybucji i nic nie można z tym zrobić" - stwierdził Desilets.

Jego wypowiedź pokrywa się więc z niedawnymi słowami Adriana Chmielarza, który również uważa, że przejście na cyfrową dystrybucję jest nieuniknione. Czy obaj panowie mają rację?

CD Action

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy