Reklama

Path of Exile dostępne na PS4

Po długich oczekiwaniach i opóźnieniach daty premiery, darmowe Path of Exile od studia Grinding Gear Games uzupełniło w końcu listę platform sprzętowych i poza PC oraz Xbox One jest od wczoraj dostępne także na PlayStation 4. Pierwotnie debiut miał odbyć się jeszcze w grudniu 2018 roku.

Path of Exile ukazało się pierwotnie w 2013 roku, lecz odpowiedzialne za tytuł studiu udanie podtrzymuje zainteresowanie tytułem i już od wielu lat przygotowuje kolejne rozszerzenia, funkcje i dodatki, dzięki czemu uznawane jest przez wiele osób za produkcję lepszą niż konkurent - Diablo 3.

Pełną wersję na PC udostępniono ponad pięć lat temu, choć praca trwały znacznie dłużej, co najmniej od 2010 roku. Twórcy czekali na nową generację, by zainteresować się konsolami. Najpierw był Microsoft, dla którego przygotowano odsłonę Xbox One, opublikowaną w sierpniu 2017 roku.

Reklama

Wydaje się, że firma zagwarantowała sobie pewien okres konsolowej wyłączności - stąd takie opóźnienie w przenosinach na PS4. Teraz jednak zwolennicy urządzenia produkowanego przez Sony otrzymają pełny zestaw treści, włącznie z wszystkimi - licznymi - wydanymi już rozszerzeniami.

Pierwsze było Sacrifice of the Vaal, wydane w 2014 roku. Następne - Forsaken Masters - przygotowano jeszcze w tym samym roku. W 2015 r. wydano jeden darmowy dodatek - The Awakening. To oczywiście nie był koniec, a do grudnia ubiegłego roku ukazały się jeszcze cztery większe rozszerzenia, nie licząc mniejszych aktualizacji.

Pod względem rozgrywki otrzymujemy klasycznego przedstawiciela gatunku hack’n’slash. Rozprawiamy się z hordami przeciwników w przeróżnych, mrocznych lokacjach, budując postać według własnego uznania na bazie ogromnego drzewka umiejętności, a celem jest pozyskanie coraz to lepszego wyposażenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje