Papers, Please trafi na PS Vita

​Gra Papers, Please dotrze nareszcie na konsolę Playstation Vita po trzech latach oczekiwania.

Lucas Pope, twórca niezależnych gier komputerowych odpowiedzialny za Papers, Please, wstawił ostatnio na Twitterze zdjęcie, które zapowiadało ukazanie się tego tytułu na konsolę Playstation Vita. Warto dodać, iż premiera ta zapowiedziana została już w 2014 roku, ale zaadaptowanie produkcji na tę platformę łączyło się z wyzwaniami, którym należało sprostać, wywodzącymi się przede wszystkim z niewielkiego rozmiaru ekranu konsolki.

Tytuł ten ukazał się pierwotnie na komputery osobiste w 2013 roku, a rok później trafił na urządzenia mobilne oparte na systemie iOS. Fabuła pozwalała wcielić się w urzędnika służby celnej komunistycznej republiki Arstotzka. Rozgrywka sprowadzała się do kontroli dokumentów chcących wjechać do kraju osób i wychwytywania w nich nieścisłości, mogących stanowić podstawę do odrzucenia podania.

Reklama

Wraz z upływem czasu sytuacja coraz bardziej się komplikuje, wraz z zaostrzającymi się regułami imigracyjnymi, co wymusza na graczu większą skrupulatność. Jednocześnie pojawiają się wątki zamachów terrorystycznych i nielegalnej opozycji wobec władzy. Za każdy dzień pracy postać gracza otrzymuje pensję, a dodatkowym wyznaniem jest utrzymanie za nią rodziny, co nie jest łatwe w wykreowanym przez twórcę państwie. Wspomóc można się łapówkami od części imigrantów, ale może to skutkować też naganami i wyrzuceniem z pracy.

JFK

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama