Reklama

Paper Mario trafi na Nintendo Switch

Nowy zwiastun udostępniony przez Nintendo zdradza datę, w której możemy spodziewać się Paper Mario w kolekcji Nintendo 64 dla Nintendo Switch Online.

Paper Mario jest jednym z tych spin-offów serii, która może nie ma największej grupy fanów, ale zdecydowanie ma swoją niepowtarzalną tożsamość i jeśli już się do niej przekonamy, trudno tej gry nie pokochać. Na szczęście dla wszystkich, dla których Nintendo Switch był pierwszą konsolą od Japończyków i rozkochali się w doskonałym Origami King, oryginalne Paper Mario trafi do rozszerzenia usługi Switch Online. Gotowi na kolejne, papierowe przygody?

Paper Mario został wydany w 2000 roku i pomimo tego, że wielu fanów uważa grę za klasyczną, nie doczekało się zbyt wielu reedycji w ostatnich latach. Na szczęście, zwiastun, który opublikowało Nintendo, mówi, że ukochana przygoda będzie dostępna dla osób posiadających rozszerzenie usługi Switch Online już od 10 grudnia. Na zwiastunie można zobaczyć fragmenty walk Mario i jego wesołej kompanii oraz eksplorację świata. Paper Mario otrzyma nową funkcję. Gracze będą mogli przewijać rozgrywkę, co z pewnością ułatwi niektóre walki z bossami.

Reklama

Gra dalej broni się, jeśli chodzi o grafikę i poziom artystyczny. Krawędzie może nie są tak idealnie gładkie, jak w Origami King, ale dla fanów tego RPG liczy się zgoła co innego. Frajda z rozgrywki nadal będzie taka sama, jak przed laty.

W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu. Poza ogłoszeniem Paper Mario Nintendo nie wspomina nic o innych obiecanych tytułach, które miały trafić do rozszerzenia usługi Switch Online. Być może portowanie tych gier okazało się trudniejsze, niż się wydawało? Podobnych problemów z opóźnieniami zdają się nie mieć gry z NES czy SNES.

Taka sytuacja może mieć negatywny wpływ na sprzedaż pakietu rozszerzającego usługę online o gry z Nintendo 64. Raczej mało prawdopodobne jest, że wielu graczy skusi się na dopłatę ekstra za tak wąską bibliotekę gier i dodatkowy brak informacji o planowanych ruchach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje