Reklama

Pandemic - strategia o walce z pandemią wycofana ze sprzedaży

​Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak tajemniczą sytuacją. Pandemic - cyfrowa adaptacja gry planszowej o walce z pandemią - z nieznanej przyczyny zostaje wycofana ze sprzedaży.

"Pandemic" to kooperacyjna gra planszowa, w której gracze koncentrują się na zwalczaniu postępującej, globalnej pandemii. W 2013 roku na świat trafiła jej cyfrowa wersja, początkowo wyłącznie w wersji na iPhone'y oraz iPady. Później jej twórcy - francuskie studio Asmodee - przeniosło ją także na urządzenia z Androidem, komputery osobiste, a także konsole Xbox oraz Switch.

Jeśli jeszcze jej nie kupiliście, a mieliście taki zamiar, lepiej się pospieszcie. 6 stycznia gra zniknęła już z oferty platformy Steam. Nie znajdziecie jej już także w App Store ani Google Play. A w najbliższym czasie zostanie wycofana także z pozostałych kanałów sprzedaży. Do końca stycznia ma zniknąć z oficjalnego sklepu Microsoftu, a do końca lipca z oferty Nintendo eShop.

Reklama

Pandemic wycofane ze sprzedaży - dlaczego?

Co ciekawe, studio Asmodee nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie. Pandemic po prostu zaczęło znikać ze sprzedaży. Oczywiście nie umknęło to uwadze graczy. Jeden z nich wysłał do pomocy technicznej pytanie o przyczyny wycofania gry z dystrybucji. Odpowiedź, którą otrzymał, nie rozwiała jednak wątpliwości.

"Przez cztery lata ciężko pracowaliśmy nad Pandemic i wycofanie gry ze sklepów było trudną decyzją. Podjęliśmy ją z ciężkim sercem, z wielu powodów, których nie możemy ujawnić" - przeczytał zaintrygowany gracz w wiadomości zwrotnej.

Możemy się więc jedynie domyślać, dlaczego Pandemic zniknęło ze sprzedaży. Czy ma to związek z trwającą od marca 2020 roku pandemią koronawirusa COVID-19? Być może Asmodee zdecydowało, że lepiej nie siać paniki, pokazując na ekranach komputera, czym może grozić rozwój groźnej choroby, którego nie uda się w porę powstrzymać?

Odpowiedzi na to pytanie prawdopodobnie nigdy nie poznamy. A jeśli chcecie pograć w Pandemic, lepiej spieszcie się z zakupem. Za kilka miesięcy w sklepach znajdziecie już prawdopodobnie tylko papierową wersję gry (którą, swoją drogą, też polecamy).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy