Reklama

Pamiętacie Tetrisa? W tę kultową grę padł właśnie rekord świata!

​Mimo swojej premiery blisko 35 lat temu, kultowy Tetris, który grywalny jest przez ogromną rzeszę zwolenników doczekał się nietypowego zdarzenia wśród społeczności graczy. Padł właśnie rekord świata w trybie klasycznym. Gracz znany jako "Jounce" przekroczył próg 1,62 miliona punktów!

Tetris obecnie jest nie tylko znaną grą, która przez kilka dekad dorobiła się ogromnej popularności przez następujące po sobie pokolenia graczy, ale również ikoną, która stała się prawdziwym symbolem popkultury. Ta logiczna gra komputerowa doczekała się wielu modyfikacji i odmian, które goszczą na niemal każdej platformie do grania.

14 września to data, która w historii Tetrisa zostanie z całą pewnością zapamiętana. Amerykański gracz - "Jounce" pobił rekord wszechczasów w trybie Classic, osiągając 1,62 milionów punktów w wydarzeniu Classic Tetris Monthly.

Reklama

Co więcej, rekord padł przy użyciu nowej techniki, zyskującej coraz większą popularność wśród graczy. Rolling, bo tak nazywa się ta metoda, polega na umiejętnym wciskaniu przycisków na kontrolerze D-pad do urządzenia NES.

Wiele godzin praktyki pozwoli uzyskać odpowiednie wyczucie i precyzje, by w odpowiedniej chwili wciskać właściwe klawisze. Metoda ma zapewniać szybszy czas reakcji i prostotę użytkowania w stosunku do efektu.

Rozgrywka, która pozwoliła graczowi "Jounce" pobić wspomniany rekord to aż 351 linijek stworzonych na Tetrisowej planszy. Obecnie, po tym sukcesie, kultowy już Tetris może zyskać jeszcze większą popularność - zwłaszcza wśród młodszej społeczności i miłośników gier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy