Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pamiętacie grę Deep Down? Okazuje się, że wciąż może powstać

​Deep Down to zapowiedziana cztery lata temu produkcja firmy Capcom, o której długo było cicho. Aż do teraz, ponieważ właśnie doczekała się odnowienia znaku handlowego.

Nowy Jork, 2094. Grupa Asasynów "Kruków" cofa się w przeszłość przez dotykanie starożytnych przedmiotów związanych z zaginioną cywilizacją na terenie Czech. By odkryć prawdę na temat natury artefaktów, muszą przeżyć w niebezpiecznych lochach rodem z Dungeons & Dragons (sami lub z trzema graczami przez sieć).

Reklama

Deep Down miało być nie tylko pierwszym tytułem korzystającym z nowego silnika Capcomu pod nazwą Panta Rhei, ale też pierwszą dużą grą F2P japońskiej firmy - wariacją na temat Soulsów czy Dragon's Dogmy.

Gry nie widzieliśmy od 2013, a ostatnie wspomnienie o niej w wywiadzie datowane jest na 2015. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że 9 lutego Capcom po szósty raz odnowił amerykański znak handlowy gry (a tak naprawdę tym razem zarejestrował go zupełnie od nowa). Wygląda na to, że Japończycy nadal mają nadzieję na wydanie Deep Down - pytanie, czy rzecz będzie dalej korzystała z silnika Panta Rhei (żartobliwie nazywanego przez niewierzących już w jego istnienie graczy "Panty Raid"). Z niedawnych wywiadów wynika, że to wykorzystany w Resident Evil VII silnik RE Engine zajął miejsce Panta Rhei w kolejnych grach firmy.

Dowiedz się więcej na temat: Deep Down

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje