​Palisz papierosy? Tak może wyglądać wnętrze Twojej konsoli do grania

O tym, jakie konsekwencje niesie ze sobą czynne palenie papierosów dla zdrowia i kondycji człowieka - wiedzą praktycznie wszyscy. A czy macie świadomość tego, jak od wewnątrz wyglądać może konsola do grania użytkowana przez nałogowego palacza? Te obrazki zostaną już z wami na zawsze.

O szkodliwości tytoniu i papierosów dla ludzi nie będziemy się zbytnio rozwodzić. Na ten temat powstało już wystarczająco dużo materiałów, kampanii i akcji uświadamiających. Skupimy się natomiast na innym temacie - korelacji między posiadaniem konsoli do grania, a czynnym i częstym paleniem.

W serwisie Reddit pojawił się niezwykle ciekawy wątek. Jego autor (/Polak5677) umieścił zdjęcia zrobione wewnątrz konsoli PlayStation 4, która należała do nałogowego palacza papierosów. Użytkownik, jak sam stwierdził, zajmuje się naprawą sprzętu i został poproszony przez właściciela o wyczyszczenie jego konsoli.

Reklama

To, co napotkał wewnątrz konsoli, zmroziło nawet jego. Na zdjęciach widzimy ogromny kurz i pomarańczowo-brązowy brud pokrywający metalowe ścianki urządzenia, w tym niemal wszystkie otwory wentylacyjne i "wiatraki". Według autora wyczyszczenie tego nie zajęło mu jakoś znacznie więcej czasu niż innych sprzętów, z którymi miał w przeszłości do czynienia. Powiedział jednak, że czynność ta tym razem nie należała do przyjemności, ponieważ z całej konsoli unosiła się charakterystyczna woń tytoniu i papierosów.

Oczywiście częste i nałogowe palenie ma szereg negatywnych skutków nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach palaczy. Tyczy się to tak samo konsol do grania, jak i np. komputerów stacjonarnych czy laptopów. Brak zdolności do wentylacji takowych urządzeń w konsekwencji prowadzić może do przegrzewania się sprzętu, a to już pierwszy krok do wadliwego funkcjonowania urządzeń.

Jaki z tego wniosek? Z całą pewnością palacze powinni regularniej czyścić sprzęt, z którym obcują, by zachować jego kulturę pracy i bezawaryjność.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: palenie tytoniu | PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy