Pad od PS4 działać będzie także na PC!

Wygląda na to, że na premierze next-genów skorzystają nie tylko zwolennicy konsol, ale i posiadacze pecetów.

Przedstawiciele Sony ujawnili, że w przeciwieństwie do DualShocka 3, pad od PlayStation 4 będzie działał także na komputerach. Choć na rynku pełno jest padów, powszechnie uważa się, że najlepszymi są te od Microsoftu i Sony.

Jedynym konsolowym kontrolerem, który działa na PC-tach jest jednak ten od Xboksa 360. DualShocka 3 - a więc pad od PS3 - można co prawda podłączyć do komputera, ale by działał, trzeba zastosować kilka sztuczek, które sprawią, że Windows będzie wykrywał go jako kontroler od X360.

W przypadku DualShocka 4 będzie inaczej. Za pośrednictwem Twittera Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, ujawnił, że pad od PlayStation 4 będzie od początku działał na pecetach. Posiadacze komputerów będą mogli skorzystać z "podstawowych funkcji" urządzenia oraz z analogów i przycisków.

Tajemnicą pozostaje jednak, czy sprzęt posiadać będzie interfejs Xinput, które sprawi, ze Windows rozpoznawać go będzie jako kontroler xboksowy. Yoshida radził graczom "czekać na raport z pola walki po premierze".

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje