Reklama

Overwatch: Twórcy szykują bany na nieuczciwych graczy

Równowaga w wirtualnym świecie musi być, a na jej straży przynajmniej jeśli chodzi o grę Overwatch stoją doświadczeni pracownicy Blizzarda.

Blizzard zbanuje graczy nadużywających przeglądarki serwerów do farmienia doświadczenia. Przeglądarka serwerów, która miała być zbawieniem dla fanów customowych gier, stała się sposobem na nabijanie "ikspeków" w bardzo nieelegancki sposób.

Gracze lubią chodzić na skróty. A jeśli jest możliwość pójścia na skróty w takim Overwatchu, gdzie każdy zdobyty poziom doświadczenia nagradzany jest skrzynką z dodatkowymi przedmiotami, to czemu by nie skorzystać?

Rozwijając listę rozgrywek w przeglądarce w grze, natknąć się można na szereg serwerów, które w nazwie mają słowo "farm". Służą one tylko temu, by jak najszybciej zdobywać doświadczenie - i to po prostu stojąc w miejscu. Jeżeli skorzysta się z programu, który klika za gracza, odpada nawet konieczność samodzielnego wybrania bohatera. Nie trzeba było długo czekać na reakcję twórców. Reżyser gry, Jeff Kaplan, powiedział wprost:

Reklama

Kaplan nawołuje też graczy do tego, by raportowali nieuczciwych twórców gier dowolnych. Blizzard wprowadzi także system, który po pewnym czasie wyrzuci z rozgrywki nieaktywnych graczy, oraz wyłączy zdobywanie doświadczenia w trybie pojedynku. Co istotne, jeśli grający wciąż będą wykorzystywać przeglądarkę do niecnych celów, twórcy po prostu uniemożliwią zdobywanie "ikspeków" w tym trybie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy