Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Overwatch: Koniec kariery profesjonalnego gracza

Wszystko przez wybuch złości, podczas której używał obraźliwych sformułowań na tle rasistowskich przeciwko jednemu z graczy.

Zawodowy gracz kończy karierę przez rasistowskie komentarze. "Zero tolerancji dla wszelkich form dyskryminacji". Organizacja Toronto Esports zakończyła współpracę z Mattem "Dellorem" Vaughnem. Powód? Jak tłumaczy w oświadczeniu Ryan Pallett, szef organizacji:

Reklama

Wszystko zaczęło się, gdy na kanale Odd Washington pojawił się film "Toronto Esports, co o tym sądzisz"? Materiał był dosyć... Hmmm... ekspresyjny. (UWAGA! Koniecznie przyciszcie dźwięk!).

Zawodnik użył obelżywego słowa na literę "n" kilkadziesiąt razy, momentami dodając i inne obraźliwe epitety. Wiele wskazuje na to, że rasistowski popis będzie kosztował go "karierę". Na swoim Twitterze Vaughn napisał, iż "kończy z esportem i nie zamierza wracać". Przyznaje też, że organizacja słusznie zrobiła, zrywając współpracę z nim, oraz że nie zamierza wykłócać się o sensowność jej decyzji czy czynić żadnych wymówek.

Po czym czyni masę wymówek. Otóż:

  • miał zły dzień,
  • nie dostał należytej pomocy,
  • Twitch nie działał,
  • internet mu lagował,
  • jego oponent "jawnie czitował",
  • oba zespoły posługiwały się obelgami.

Zastrzega też, że nie czuje się rasistą i ma nadzieję, że cała sytuacja okaże się "dzwonkiem ostrzegawczym" dla skupionej wokół esportu społeczności.

Dowiedz się więcej na temat: Overwatch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama