Reklama

Overwatch będzie grą F2P? "Tym zajmą się mądrzejsi od nas ludzie"

Wśród informacji o Overwatch - pierwszej od kilkunastu lat zupełnie nowej gry od Blizzarda - zabrakło najważniejszego: szczegółów dotyczących modelu biznesowego. W jednym z wywiadów twórcy wyjaśnili, że decyzja dotycząca tego aspektu jeszcze nie zapadła.

Serwis Kotaku postanowił przepytać Jeffa Kaplana, reżysera Overwatch, o kilka kwestii dotyczących gry. Przede wszystkim developerzy nie podjęli jeszcze decyzji, co do modelu biznesowego, na którym oparta będzie produkcja. Nie wiadomo więc, czy shooter będzie tytułem płatnym, czy też F2P. W trakcie panelu dyskusyjnego na BlizzConie Chris Metzen stwierdził, że tym aspektem zajmą się "mądrzejsi ludzie".

Na pewno gra nie będzie miała zaś kampanii sinlgowej. Kaplan wyjaśnił, że postacie, które znajdą się w produkcji, zaprojektowane są z myślą o zabawie w grupach. Nie oznacza to jednak, że w Overwatch nie będzie fabuły - wielu bohaterom podłożony zostanie głos, w trakcie rozgrywki gracze natkną się też elementy, które nadadzą pewnym wydarzeniom odpowiedni kontekst. Developerzy rozważają też dodawanie - niczym w League of Legends - kolejnych protagonistów po premierze gry.

Reklama

Overwatch trafi na PC. A co z konsolami? Kaplan niestety nie chciał nic mówić o ewentualnym wydaniu shootera na XBO i PS4. Stwierdził jedynie, że przeniesienie produkcji na platformy Microsoftu i Sony byłoby czymś "wspaniałym".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy