Reklama

Outriders: Rozgrywkę można wstrzymać, ale tylko na kartach NVIDIA

​Outriders nie oferuje opcji wstrzymania rozgrywki nawet w trybie solo, ale właściciele kart graficznych z serii GeForce mogą włączyć pauzę z wykorzystaniem specjalnego narzędzia. Oczywiście nie dotyczy to GPU od AMD.

Outriders to nowy hit, który szturmem podbił serca graczy. Co ciekawe, gra autorstwa People Can Fly nie oferuje domyślnie pauzy, co jest dość nietypowe jeśli gramy samemu, a nie w ramach kooperacji. Oczywiście rozgrywki sieciowej nie da się zatrzymać i jest to akurat normalne, ale komu pauza przeszkadzałaby w wariancie single player?

Reklama

Okazuje się jednak, że opcję wstrzymania zabawy mają posiadacze kart graficznych z serii NVIDIA GeForce. Chodzi o narzędzie Ansel, które wywołamy wybierając na klawiaturze komendę Alt + F2, wtedy też gra zostanie wstrzymana.

W tym celu należy też włączyć aplikację GeForce Experience. Aktualnie to jedyny sposób, żeby skorzystać z pauzy i jak zapewne łatwo się domyśleć nie dotyczy to GPU od AMD. Nie wiadomo, czy deweloperzy wprowadzą opcję zatrzymania gry, ale byłaby to przydatna opcja, przecież to jedna z elementarnych funkcji niemal każdej gry. Warto zaznaczyć, iż tytuł polskiego studia odniósł duży sukces, gdyż na starcie w Outriders grało jednocześnie 111 953 graczy.

Wynik ten przebija dokonania Wiedźmina 3: Dziki Gon czy Marvel’s Avengers. Tytuł CD Projekt RED w szczytowym okresie mógł liczyć na 103 tysiące aktywnych osób. W przypadku Marvela rekord wynosi 31 165 aktywnych na raz użytkowników.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje