Reklama

Outlast 2 otrzymało demo

​Niezależne studio Red Barrels dosyć nieoczekiwanie udostępniło wersję demonstracyjną swojego kolejnego projektu - kontynuacji horroru Outlast.

Na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 pojawiło się demo opracowywanej przez developerów ze studia Red Barrels gry Outlast 2. Jest tylko jeden haczyk - próbka dostępna będzie tylko do 1 listopada, po czym zostanie usunięta z usług dystrybucji cyfrowej.

Produkcja jest sequelem wydanego trzy lata temu horroru, który został ciepło przyjęty przez graczy i recenzentów (średnia ocen w serwisie Metacritic waha się od 78% do 80%, w zależności od wersji sprzętowej).

Główne założenia zabawy nie ulegną zmianie - prowadzona przez graczy postać nie zostanie wyposażona w nadzwyczajne zdolności, dlatego kluczem do przetrwania będzie uciekanie przed zagrożeniami. Wydarzenia przedstawione mają być w perspektywie pierwszej osoby.

Reklama

Wcielimy się w niejakiego Blake’a Langermanna - kamerzystę, który wraz z żoną Lynn prowadzi dziennikarskie śledztwo związane z morderstwem ciężarnej kobiety znanej jako Jane Doe. Po odnalezionych tropach bohaterowie trafiają na pustynię Arizona.

Na miejscu para ma jednak wypadem samochodowy. To jednak nie wszystko - po kolizji okazuje się, że żona Blake’a została porwana. Mężczyzna więc stara się nie tylko rozwiązać zagadkę tajemniczego zabójstwa, ale także odnaleźć swoją drugą połówkę.

Początkowo Outlast 2 miało ukazać się jesienią tego roku, ale jakiś czas temu twórcy opóźnili premierę. Według nowych planów, produkcja zostanie wydana na początku przyszłego roku, choć dokładnego terminu debiutu nie podano. Poniżej można obejrzeć zapis rozgrywki z dema:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje